Connect WooComerce and B1.lt accounting program

Connect WooCommerce and accounting program

How Does B1.lt and WooCommerce Integration Work

Persons selling on WooCommerce can simplify their accounting process. Order data is synchronized with B1.lt making the accountant’s work easier — you just need to active the integration.

Synchronisation of Orders

Orders are synchronized in accordance with the established procedure.

Each order:

  • creates a client (if there is no);
  • creates a sales invoice;
  • creates a write-off of goods and updates the balance of goods (for quantity accounting);
  • creates a bank record and reconciles it with the sales invoice.

Everything for Accounting

  • Different VAT rates and currencies;
  • i.SAF, OSS (for EU sellers) and other reports.

Notes

  • Returns are not imported to B1.lt, you will need to process them yourself.

B1.lt + WooCommerce

How much will integration with B1.lt cost?

(prices shown per month excluding VAT)


65€ / mth.


 

B1.lt and WooCommerce operating scheme:

Instructions for connecting to WooCommerce


1. Register in B1.lt system

1. Įvesti į naršyklę https://www.b1.lt/.
2. Atsidariusiame lange spausti mygtuką „Registruotis“;
3. Užpildyti privalomus laukus ir paspausti mygtuką „Registruotis“;
4. Gavus laišką nurodytu el.paštu adresu spausti „Patvirtinti“.

 
 
2. Create your company database in B1.lt

Paskyra → Darbalaukis
Norint sukurti naują įmonę, paspauskite mygtuką „+ Sukurti naują įmonę“.

 
3. Create operations

Žinynai → Sandėlio → Operacijos rūšys

Spauskite žalią mygtuką ,,+“ sukurti naują įrašą. Kokias kor. sąskaitas naudosite operacijoje, tokiais įrašais registruosis sumos apskaitoje.

3.1 Sukurkite naują operaciją Pardavimas (e-shop) su reikiamais nustatymais.

Spauskite mygtuką ,,Išsaugoti“.

3.2. Sukurkite naują operaciją Nurašymas (e-shop) su reikiamais nustatymais.

Spauskite mygtuką ,,Išsaugoti“.

Pastaba. Operacijose nurodytos pavyzdinės kor. sąskaitos. Kor. sąskaitas naudokite pagal savo įmonės patvirtintą sąskaitų planą.

4. Link the newly created operations to the series

Žinynai → Sandėlio → Dok. Serijos

Spauskite žalią mygtuką „+“ sukurti naują įrašą ir aprašykite reikiamus laukus. T.y. priskirkite seriją ir numerį prie naujai sukurtos operacijos. Taip pat pažymėkite varnele „Spausdinti sąskaitą“.

Pardavimas (e-shop)

Nurašymas (e-shop)

Pastaba. Seriją ir numerį naudokite pagal savo įmonės patvirtintus įsakymus.

5. Create product cards

Žinynai → Prekių kortelės → Prekės

Sukurkite kortelę Prekės pozicija (e-shop), prekės požymiu pasirinkite paslaugą. Užpildykite tris privalomus laukus, kurie yra pažymėti žvaigždute. Aprašę laukus, spauskite ,,Išsaugoti“.

Taip pat sukurkite kortelę Nuolaida (e-shop), laukelyje „Prekės požymis“ įrašykite „Paslaugos“. Aprašę nustatymus, spauskite „Išsaugoti“.

Sukurkite kortelę Dovanų čekis (e-shop), laukelyje „Prekės požymis“  įrašykite „Paslaugos“. Aprašę nustatymus, spauskite „Išsaugoti“.

Sukurkite kortelę Pristatymas (e-shop), laukelyje „Prekės požymis“ įrašykite „Paslaugos“. Aprašę nustatymus, spauskite „Išsaugoti“.


Sukurkite kortelę JAV Sales TAX (jei prekiaujate JAV ir naudojate Amazon arba Etsy integracijas), prekės požymiu pasirinkite paslaugą. Užpildykite privalomus laukus, kurie yra pažymėti žvaigždute ir nurodykite pardavimo kor. sąskaitą. Aprašę laukus, spauskite ,,Išsaugoti“.

Pastaba. Prekių kortelės kuriamos su požymiu „Paslauga“. Sugeneravus pardavimo dokumentą, el. parduotuvėje prekė nurašoma nebus. Prekė bus nurašyta tik sukūrus antrąjį t.y., nurašymo, dokumentą.

6. Download the plugin and install it in e-shop administration module

Kaip įdiegti įskiepį?

Plugins → Add New → B1.lt
El. parduotuvės (WooCommerce) administracinėje panelėje, modulyje „Plugins“, spauskite „Add New“. Tuomet paieškoje įveskite B1.lt. Suradus B1.lt, spauskite „Install Now“ ir parsisiųskite įskiepį.

7. Set up e-shop settings and connect B1.lt with WooCommerce

B1.lt programoje nustatykite pradinius parametrus.

Parametrai → Integracijos → API
Įėjus į modulį spauskite mygtuką  ir spauskite .
Atsidariusiame lange užpildykite reikiamus laukus. Parametrus sudaro trys dalys:

  • Bendrieji nustatymai;
  • Buhalteriniai nustatymai;
  • Naudojami PVM tarifai.

7.1. Bendrieji nustatymai
Pavadinimas – vardas API1 bus nustatytas automatiškai, bet galite pavadinimą pakeisti Jums patogesniu. Pvz.: pakeiskite jį į WooCommerce1.

7.2. Buhalteriniai nustatymai
Užpildykite žvaigždute pažymėtus lauku, priskirkite anksčiau sukurtas operacijas ir korteles, t.y. sukurtas 3, 4 ir 5 punktuose.

Laukas Pardavimų operacija ES fiziniams asmenims“ pildomas tais atvejais, kai įmonė registruota OSS sistemoje ir norima atskirti pardavimus Fiziniams asmenims iš ES.
Dalyje „Prekių / paslaugų požymiai“ pažymėkite, kokius prekės požymius naudosite. Paspauskite dešiniau esantį prekių / paslaugų požymį arba „Perkelti viską“ ir įrašai bus perkeliami į kairę. Jie bus  pažymėti žalia varnele.

7.3. Naudojami PVM tarifai
Laukelyje „Naudojami PVM tarifai“ paspaudus mygtuką „+ Nustatyti PVM tarifus“, užpildykite laukus. Kokius PVM tarifus nustatysite ,,PVM tarifo importas“ lentelėje, tokie tarifai bus priskirti prie kiekvienos šalies. PVM tarifų nustatymai yra būtini.
Užpildžius nurodytus laukus, spauskite mygtuką „+ Importuoti“. Kai PVM tarifai jau įrašyti, patikrinkite, ar jie prie kiekvienos šalies nurodyti teisingai.
Pastaba. Jei Jums yra suteiktas dar vienas PVM mokėtojo kodas ir Jūs turite teisę parduoti su kitu PVM tarifu, pridėkite tai pažyminčią informaciją  nustatymuose, t. y. aprašykite kitus naudojamus PVM tarifus.

Aprašius visus parametrus, spausti mygtuką viršuje „Išsaugoti“. Programa Jums suformuos API raktą ir slaptažodį. Sugeneruotą API raktą ir slaptažodį reikės įrašyti el. parduotuvėje.

 
 

 

WooCommerce parduotuvėje nustatykite pradinius parametrus.
Labai svarbu atkreipti dėmesį į nustatymus. Nuo jų priklausys, kokie duomenys bus atnaujinami B1.lt / el. parduotuvėje.

WooCommerce → B1.lt

Nustatykite laukų reikšmes:
E-shop ID: identifikacinis numeris, kuris sugeneruojamas automatiškai, jo keisti nereikia. Pagal jį identifikuosite užsakymus B1.lt programoje Sandėlis → El. prekyba modulyje.
Sync orders from: nurodykite datą, nuo kurios dienos iš el. parduotuvės bus sugeneruojami užsakymai į B1.lt programą. Nėra datos apribojimų.
Sync B1.lt quantities with e-shop: pasirinkite „Yes“, jei norite, kad užsakymo metu būtų atnaujinti prekių likučiai iš B1.lt programos į El. parduotuvę.*
Try to write-off: pasirinkite „Yes“, jei norite, kad atkeliavus užsakymui B1.lt programoje prekė būtų nurašyta. Tai įvyks automatiškai, jei prekės likutis bus sandėlyje ir prekės kodai bus susieti.*
Try to sync-price: parinkite „Yes“, jei norite, kad iB1.lt programoje esanti prekės kaina būtų automatiškai susieta su preke, esančia el. parduotuvėje. Atsižvelgiant į el. parduotuvės nustatymus ar nustatytą kainą su PVM ar be PVM (WooCommerce > Settings > Tax).
Try to sync-name: parinkite „Yes“, jei norite, kad prekių sinchronizacijos metu būtų atnaujinti prekių pavadinimai iš B1.lt programos į el. parduotuvę.*
VAT tax rate (laukelis panaikintas). Veikimas yra perkeltas į B1.lt programą. Modulyje Parametrai → API laukelis „Naudojami PVM tarifai“ – pasirinkite pagal šalį.
Try to sync invoices number and series: parinkite „Yes“, jei norite, kad užsakymo metu sąskaitos numeracija būtų iš el. parduotuvės.
El. parduotuvėje užpildykite likusius laukus pagal informaciją, esančią B1.lt programoje:
API key: įrašykite API rakto kodą, jis gaunamas iš B1.lt programos: Parametrai → API lauko ,,API raktas“;
Private key: įrašykite API rakto slaptažodį. Jis gaunamas iš B1.lt programos: Parametrai → API lauko ,,API slaptažodis“;
Access key: prieigos raktas sugeneruojamas automatiškai el. parduotuvėje.  Šis raktas reikalingas dėl saugumo. Jo nekoreguokite.
*Norint, jog visi nustatyti parametrai el. parduotuvėje veiktų ir B1.lt prekės atsinaujintų, turi sutapti el. parduotuvės prekių SKU Kodas su B1.lt: Žinynai → Prekės →  Prekių kortelės prekės laukelis „Kodas“. Šis žingsnis aprašytas aprašymo 8 dalyje „Susiekite B1.lt ir el. parduotuvės prekes“.

Prekių kortelių importas į B1.lt programą
Import products to B1.lt (BETA): norint, kad elektroninės parduotuvės prekių kortelės būtų susietos suį B1.lt buhalterine programa, galima pasirinkti prekių kortelių importą. 
Attribute (prekės požymis): laukelyje pasirinkite, su kuriuo prekės požymiu norite importuoti prekių korteles. 
Measurement (matavimo vienetas): laukelyje pasirinkite, kuriuo prekės matavimo vienetu norite importuoti prekių korteles.

Užpildžius laukus, paspauskite „Update“ ir spauskite „Run“ mygtuką.  Į B1.lt programą bus keliamos tik kodą turinčios prekių kortelės.

8. Link B1.lt and WooCommerce products

Žinynai=>Prekių kortelės=>Prekės

Susiekite B1.lt prekes su WooCommerce parduotuvės prekėmis, t. y. iš WooCommerce parduotuvės SKU prekės kodą įrašykite į B1.lt sistemoje esančios kortelės ,,Kodas“ lauką. Kodas gali būti sudarytas iš 60 skaičių.

Pastaba. Jei bus susietos prekių kortelės B1.lt ir WooCommerce sistemoje, susikūrus antrajam įrašui, t. y. nurašymo dokumentui iš sandėlio, prekė bus nurašoma.

9. Run commands in e-shop

Nustačius pradinius parametrus el. parduotuvėje, pasirinkite prekių sinchronizavimo komandą:

RUN1 (b1_sync_items)
Jei prekės susietos, atsižvelgiant į nustatymus, bus atliekami veiksmai:

  1. Atsinaujins prekių likutis el. parduotuvėje, informacija bus susieta su B1.lt programos nurodytu API sandėliu(el. parduotuvėje nustatyta laukelyje „Sync“ B1.lt quantities with e-shop).
  2. Atsinaujins el. parduotuvėje prekių pavadinimas: Žinynai → Prekės → Prekių kortelės prekės laukelis „Pavadinimas“ (el. parduotuvėje nustatyta laukelyje Try to sync-name).
  3. Atsinaujins prekių pardavimo kaina, atsižvelgiant į tai, ar parduotuvėje nurodyta, kainą rodyti su PVM.
    • Jei pasirinkta kainą rodyti su PVM, ją koreguoti galima tokia meniu seka: Žinynai → Prekės → Prekių kortelės prekės laukelis „Kaina su PVM“
    • Jei pasirinkta kainą rodyti be PVM, ją koreguoti galima tokia meniu seka: Žinynai → Prekės → Prekių kortelės prekės laukelis „Kaina be PVM“ (el. parduotuvėje nustatyta laukelyje Try to sync-price).

Įrašius įskiepį, prekių sinchronizacija programose automatiškai vykdoma kartą per savaitę;

RUN2 (b1_sync_orders) Antroji komanda nustatoma, norint, kad užsakymai B1.lt programoje būtų pažymėti statusu Completed (užbaigta). Tuomet užsakymai keliauja į modulį: Sandėlis → El. prekyba.
Įrašius įskiepį, užsakymo sinchronizacija automatiškai vyksta kas 10 minučių.

Pastaba. Tik užbaigti užsakymai atkeliauja į B1.lt programą. Jei informacija importuojama neteisingai, B1.lt įskiepis turi galimybę tai ištaisyti, su minimaliomis programavimo žiniomis. Tai gali padaryti Jūsų programuotojai, arba galite kreiptis į B1.lt programą, užsisakant mokamą paslaugą „Aptarnavimo darbas“  per „Konsultavimo“ sistemą.  Pakoreguotą kodą būtina išsaugoti ir turėti jo atsarginę kopiją.

10. Final settings

Iš el. parduotuvės WooCommerce į B1.lt sistemą sinchronizuojami tik tie užsakymai, kurie turi statusą ,,Completed“.

Kokie užsakymai ateina:


Sinchronizuoti užsakymai iš WooCommerce parduotuvės į B1.lt atkeliauja moduliais į Sandėlis → El. prekyba. Jei įrašas pažymėtas pilka spalva, vadinasi užsakymas sutvarkytas, t.y. prekė nurašyta iš sandėlio. Jei įrašas baltame fone, vadinasi prekė nenurašyta. Šį veiksmą atlikti galite rankiniu būdu.


Kokie įrašai užregistruoti B1.lt sistemoje, galite matyti kortelėje ,,Buhalterinė informacija“. Laukelyje „Pardavimo dok. serija ir numeris“ – atvaizduojamas pardavimo dokumentas, kuris bus užregistruotas apskaitoje. Laukelyje „Nurašymo akto dok. serija ir numeris“ – atvaizduojamas pardavimo dokumentas, kuris bus užregistruotas apskaitoje. Šie sugeneruoti dokumentai užregistruojami moduliais: Sandėlis → Prekyba modulyje su kor. sąskaitomis. Paspaudus mygtuką ,,Peržiūrėti“, programa atidaro dokumentą, esantį modulyje „Sandėlis“. Skiltyje „Sandėlio likučiai“ galite matyti prekių, kurios yra sandėlyje, likučius. Jei šioje skiltyje matote įrašą, vadinasi prekė nurašyta nebuvo.

Customer questions

How to connect B1.lt system with ecommerce

B1.lt sistemos su el. parduotuve sujungimas vykdomas:

Examples of orders from e-commerce

Sandėlis → El. prekyba
Sinchronizuoti užsakymai iš el. parduotuvės į B1.lt ateina į El. prekyba modulį. Jei įrašas pilkas, tai užsakymas sutvarkytas, t.y. prekė nusirašė iš sandėlio. Jei įrašas baltas, galite priskirti nurašoma prekę.


Atidarius vieną užsakymą (paskauskite ant įrašo du kartus) „Buhalterinė informacija“ lange galima pamatyti kokie įrašai užsiregistravo B1.lt sistemoje. Laukelyje Pardavimo dok. serija ir numeris atvaizduojamas pardavimo dokumentas, kuris bus užregistruotas apskaitoje. Nurašymo akto dok. serija ir numeris atvaizduojamas pardavimo dokumentas, kuris bus užregistruotas apskaitoje. Šie sugeneruoti dokumentai užsiregistruoja Sandėlis → Prekyba modulyje su kor. sąskaitomis. Paspaudus mygtuką ,,Peržiūrėti", programa atidaro dokumentą sandėlis modulyje. Skiltyje Sandėlio likučiai" matote likučius, kurie yra sandėlyje, jei matote ten įrašą, vadinasi programa nenurašė medžiagos.

In the e-commerce module how to know if a product has been removed from stock or not?

Sandėlis → E-prekyba

Sinchronizuoti užsakymai iš el. parduotuvės į B1.lt užregistruojami modulyje „E-prekyba“. Jei įrašas – pilkas, vadinasi užsakymas – sutvarkytas, t.y., prekė iš sandėlio nurašyta. Jei įrašas – baltas, prekę prie nurašytų galite priskirti rankiniu būdu..

Įeikite į sutvarkytą užsakymą, t.y., pilkos spalvos įrašą, paspauskite ant jo du kartus.

Prie srities „Užsakymo pozicijos“ esančiame stulpelyje „Prekė“ nurodomos tos prekės, kurios atėjo iš Amazon parduotuvės. Jei stulpeliai „Nurašoma prekė“ ir „Nurašomos prekės kodas“ užsipildė, vadinasi šis užsakymas rado prekę B1.lt apskaitoje. Tai reiškia, jog tokia prekės kortelė yra užregistruota: Žinynai Prekių kortelės Prekės. Jei užsipildė stulpelis „Nurašytas kiekis“, vadinasi prekė buvo nurašyta, t. y., buvo sukurtas nurašymo dokumentas. Prekiaujant per modulį „E-prekyba“, prekė nurašoma atskiru dokumentu. Kaip atrodo šis dokumentas galite pamatyti srityje „Buhalterinė informacija“. Šie sugeneruoti dokumentai užsiregistruojami: Sandėlis Buhalterinė informacija modulis „Su kor. sąskaitomis“.

Įeikite į nesutvarkytą užsakymą, t.y., baltos spalvos įrašą, paspauskite ant jo du kartus.

Prie srities „Užsakymo pozicijos“ esančiame stulpelyje „Prekė“ nurodomos tos prekės prekės, kurios atėjo iš Amazon parduotuvės. Jei stulpeliai „Nurašoma prekė“ ir „Nurašomos prekės kodas“ užsipildė, vadinasi šis užsakymas rado prekę B1.lt apskaitoje. Tai reiškia, jog tokia prekės kortelė yra užregistruota: Žinynai Prekių kortelės Prekės. Jei stulpelis „Nurašytas kiekis“ neužsipildė, vadinasi prekė nebuvo nurašyta.

Pastaba. Jei prekė sandėlyje nebuvo užregistruota, t.y., jos nebuvo sandėlyje arba ji nebuvo sujungta per SKU kodą, prekė nenusirašys. Taip pat įrašai, kurie užregistruoti modulyje „E-prekyba“, neturi kor. sąskaitų ir buhalterinėje apskaitoje nedalyvauja.

Į ataskaitą „Nenurašytos pozicijos“ įeina tos prekės, kurios atėjo iš el.parduotuvės, tačiau nebuvo nurašytos, nes jos nebuvo sandėlyje. Šią ataskaitą galite naudoti prekėms užsakyti.

How to adjust write-offs from e-commerce?
Sandėlis → E-prekyba.
  1. Surandame užsakymą, kurio nurašymo aktą norime koreguoti.
  2. Atidarome užsakymą ir pasirenkame „Buhalterinė informacija“. Spaudžiame mygtuką „Peržiūrėti“.
  3. Automatiškai atsidaro nurašymo aktas.
  4. Pardavimo pozicijoje panaikiname prekę iš nurašymo akto.
  5. Išsaugome pakoreguotą nurašymo aktą paspaudę mygtuką „Išsaugoti“.
  6. Sandėlis → E-prekyba →Surandame užsakymą, kurio nurašymo aktą koregavome.
  7. Užsakymo pozicijoje pasirenkame prekę, kuriai norime priskiti kitą nurašomą prekę. Pažymime, kad prekės eilutė nusispalvintu žalia spalva ir spaudžiame mėlyną pieštuką:
  8. Atsidariusiame lange prie pozicijos „Nurašoma prekė“ spaudžiame pieštuką:
  9. Priskiriame norimą prekę iš sąrašo. Išsaugome.
  10. Užsakymo pozicijoje pasirenkame prekę, kuri buvo koreguota. Lentelėje „Sandėlio likučiai“ taip pat pasirenkame prekę, kuri bus nurašoma. Spaudžiame mygtuką „Nurašyti“.
PASTABA: Norint nurašyti paslaugos kortelę ar prekės kortelę su požymiu „Paslauga“ , jos likutis nebus rodomas lentelėje  „Sandėlio likučiai“.
How to re-import orders from e-shop via API?

1. Sandėlis → „E-prekyba“ modulyje pažymėkite užsakymus, kuriuos norite ištrinti ir spauskite mygtuką „Trinti pasirinktus įrašus“. Atsidariusioje lentelėje spauskite mygtuką „Taip“. Bus ištrinti susieti pardavimo, nurašymo dokumentai. Trynimas gali užtrukti, nes programa tikrina susietus įrašus.

2. Nueikite į el. parduotuvę administracinę panelę, suraskite B1.lt įskiepį ir nustatykite datą, pakeitimus išsaugokite.
3. Spauskite mygtuką - „Reset order“, arba „Atstatyti užsakymus“. Taip bus ištrinta informacija, apie įkeltą užsakymą į B1.lt programą.
4. Paleiskite užsakymų sinchronizavimo komanda, kad į B1.lt programą Sandėlis → „E-prekyba“ modulį iš naujo įkristų užsakymai. 
5. Nueikite į Sandėlis → El. prekyba modulį ir patikrinkite ar užsakymai importuoti. Importas gali užtrukti, šiek tiek palaukite.
Pastaba. Ši instrukcija negalioja el. parduotuvėms Verskis, Amazon, Ebay, Shopify, Etsy.
How to choose the VAT rate for a specific country in my e-shop?
Jei naudojate WooComerce, PrestaShop, OpenCart, Magento ar savo suprogramuotą individualų įskiepį:
  • Parametrai → Integracijos → API → Pasirinkti prie savo elektroninės parduotuvės prijungtą raktą;
Jei naudojate Ebay, Amazon, Shopify, Etsy arba Verskis.lt;
  • Parametrai → Integracijos → eBay, Amazon, Shopify, Etsy arba Verskis.lt → Pasirinkti savo elektroninės parduotuvės raktą:

  1. Atsidariusiame parametrų lange spausti funkciją „Importuoti PVM tarifus“:
  2. Supildyti reikiamus laukus → Spausti „Importuoti“:
  3. Programa automatiškai importuoja visų šalių tarifus pagal Jūsų pasirinktus parametrus. Jei reikia pakoreguoti, susirandate šalį, šalia jos spaudžiate pieštuko ikoną ir pasirenkate reikiamą PVM:


How do I select a VAT classifier in my e-shop settings?
Jei naudojate WooComerce, PrestaShop, opencart, Magento ar savo suprogramuotą individualų įskiepį:
  • Parametrai → Integracijos → API → Pasirinkti savo elektroninės parduotuvės raktą;
Jei naudojate eBay, Amazon, Shopify, Etsy arba Verskis.lt;
  • Parametrai → Integracijos → eBay, Amazon, Shopify, Etsy arba Verskis.lt → Pasirinkti savo elektroninės parduotuvės raktą:
  1. Atsidariusiame parametrų lange surasti parinktį „Naudojami PVM klasifikatoriai“ → Spausti pieštuko ikoną, norint priskirti reikiamą klasifikatorių pagal PVM kodą iš PVM klasifikatorių sąrašo:
  2. Spausti „Išsaugoti“.
How to cancel the API service?

Parametrai → Integracijos

Pasirenkate užsakytą paslaugą → Pasirenkate API raktą → Spaudžiame „Trinti“.

PASTABA: Ištrinti užsakytą paslaugą galima tik praėjus 24val po užsakymo atlikimo. Ši instrukcija tinka visoms integracijoms

Error message "Failed to verify data"
Jeigu nebevyksta duomenų importas iš elektroninės parduotuvės į B1.lt E-prekyba modulį ir sistema generuoja klaidos pranešimą "Nepavyko patikrinti duomenis" (klaidos kodas 400),   pasitikrinkite ar elektroninės platformos užsakyme užpildytas:
"Billing" blokas, kuriame nurodomas kliento, kurio vardu registruojamas pardavimo dokumentas, šalies kodas ir pavadinimas;
"Delivery" blokas, kuriame nurodomas prekių pristatymo šalies kodas bei pavadinimas. Užpildykite atitinkamus laukus ir suimportuokite duomenis iš naujo;
Why is the leftover of goods between the electronic platform and the warehouse module B1.lt not renewed?
Jeigu sutrinka prekių likučio atnaujinimas tarp e-prekybos platformos ir B1.lt, pasitikrinkite ar:
-  yra toks prekių likutis API rakto parametruose nurodytame sandėlyje, kuris pasirinktas  integracijos procesuose tarp  B1.lt ir e-platformos;


- atlikta prekių sąsaja tarp prekių kortelių B1.lt prekės kodo ir e-platformos SKU prekės kodo;

- e-platformoje įjungtas nustatymas, įgalinantis prekių likučių atsinaujinimą;
Sutikrinus visas šias pozicijas, galima rankiniu būdu paleisti sandėlio likučių atnaujinimo operaciją e-prekyboje paspaudus "Run cron" 1 komandą.





How to write off items from an order?

Sandėlis → E-prekyba

Užsakymai iš el. parduotuvės į B1.lt keliami į „E-prekyba“ modulį. 
Užsakymų įrašai kurie yra "pilkos" spalvos, informuoja, kad prekės sėkmingai nurašytos. Jei įrašas „baltas“, tikriausiai prekių nurašymas neįvyko arba tik dalis prekių nurašyta.

Atidarius užsakymo įrašą, matoma išsami informacija apie užsakymą.
Prie srities „Užsakymo pozicijos“ esančiame stulpelyje „Prekė“ nurodomos prekės, kurios įkeltos iš el.parduotuvės. Jei stulpeliai „Nurašoma prekė“ ir „Nurašomos prekės kodas“ užsipildė, vadinasi šis užsakymas rado prekę B1.lt apskaitoje. 

Jei nurašymas automatiškai neįvyko, šį veiksmą galima atlikti rankiniu būdu:

pažymima nenurašyta pozicija kairiajame bloke „Užsakymo pozicijos“ ir matomi dešiniąjame bloke pagal prekės kodą pasiūlymai nurašymui atlikti, tinkamą pasirinkti ir spausti mygtuką „Nurašyti“: 

Taip pat galima pasirinkti kitą prekę nurašymui iš sąrašo: 
Atidaryti užsakymo poziciją spaudžiant „pieštuko“ mygtuką 
Atsidariusiame lange laukelyje „Nurašoma prekė“ pasirinkti kitą prekės poziciją nurašymui atlikti: 


 Kartojamas veiksmas: pažymima nenurašyta pozicija kairiajame bloke „Užsakymo pozicijos“ ir matomi dešiniąjame bloke pagal prekės kodą pasiūlymai nurašymui atlikti, tinkamą variantą pasirinkti ir spausti mygtuką „Nurašyti.

How to enter a return for goods sold through the e-shop?

Sandėlis → Pardavimo grąžinimai modulis

Prekių ar paslaugų parduotų per elektroninę parduotuvę grąžinimą galima registruoti dviem būdais:

1. variantas:
1.1 sukurti grąžinimo operacijos rūšį: 

1.2 Sandėlis → Pardavimo grąžinimai kurti grąžinimo įrašą
užpildyti privalomus laukus ir grąžintas prekes ar paslaugas „Grąžinimo pozicijos“

Pildant grąžinimą atkreipti dėmesį į laukelį „Kaina be PVM“ šiame laukelyje pildoma prekės savikainos kaina, o Laukelyje „Grąžinimo kaina“ pildoma prekės ar paslaugos pardavimo kaina iš pirminio pardavimo dokumento.
Apskaitoje toks įrašas bus registruojamas su tokiomis korespondencijomis: 

2. variantas:
2.1 sukurti operacijos rūšis Žinynai → Sandėlio → operacijos rūšys
Grąžinimui: 

prekių grąžinimui į sandėlį operacijos rūšį: 

2.2 Sandėlis → Pardavimo grąžinimai
   2.2.1 kurti grąžinimo įrašą;
   2.2.2 užpildyti privalomus laukus ir surinkti  „Grąžinimo pozicijas“;
Pildant grąžinimą ir pasirinkus iš sąrašo grąžinamą poziciją reikia įvesti tik kiekį, visi kiti laukai užpildomi automatiškai pagal pirminį pardavimo dokumentą. Atkreipti dėmesį, kad grąžinimas registruojamas paslaugai, o ne prekei.
Apskaitoje toks įrašas bus registruojamas su tokiomis korespondencijomis: 
2.3 Sandėlis → Pirkimai 
Kurti pirkimo įrašą prekių grąžinimui į sandėlį:

Laukelyje „Tiekėjas“ parenkama “Jūsų„ įmonė į kurią vykdomas prekių grąžinimas;
Laukeliuose „Serija“ ir „Numeris“ pagal įmonės apskaitos vedimo tvarką pildomas vidinio dokumento numeris.
Pirkimo pozicijos „užpajamuoti“ grąžintas prekių pozicijas, kurios turi būti grąžintos atgal į sandėlį;
Laukelyje „Pirkimo kaina“ nurodoma prekės savikaina;

Apskaitoje šis įrašas registruojamas su tokiomis korespondencijomis: 

Pastaba. instrukcijoje pateikiamos pavyzdinės korespondencinės sąskaitos iš sąskaitų plano, kad duomenys būtų teisingi rekomenduojame kor. sąskaitas naudoti pagal savo įmonės patvirtintą sąskaitų planą ir apskaitos vedimo politiką.

How to configure receiving the customer's VAT code from the e-shop?

Kadangi, ne visose el.parduotvėse klientai gali standartiškai surinkinėti klientų PVM kodus, tai jiems tenka įsidiegti papildomus įskiepius.
Todėl yra reikalingi papildomi nustatymai el. parduotuvės B1.lt įskiepio nustatymuose.
El. parduotuvės B1.lt įskiepio nustatymų lange "Field mapping" reikia susirasti lauką "billingVatCode", jame įvesti SQL sakinį, nurodantį iš kur duomenų bazėje paimti duotam užsakymui kliento PVM kodą ir išsaugoti.

Reikia SQL sakinį įvesti pagal savo el. parduotuvę ir naudojamus įskiepius.


Pavyzdžiui, WooCommerce tai galėtų būti maždaug toks SQL sakinys:

Download WooCommerce Plugin

Download
(last update 2023-03-20)

WooCommerce Partners

 

 
Starflix

WooCommerce / PrestaShop / OpenCart partner

Starflix is a handmade website development and digital advertising agency that can be proud of thousands of clients all over the world starflix.lt/kontaktai/
 
Codemakers

WooCommerce / Magento partner

Codemakers — specialised Magento and WooCommerce programming.
codemakers.dk/kontakt/
 
Mancanweb

WooCommerce / PrestaShop / OpenCart partner

Mancanweb — one place for resolving all issues on websites and online stores. We are engaged not only in online stores, websites, but also in digital design, graphic work, SEO, writing texts. mancanweb.com/contacts
 
Lefo.lt

WooCommerce / PrestaShop / OpenCart partner

Lefo.lt — website development from A to Z
lefo.lt/kontaktai

We recommend the "Easy Start" service


1. The customer installs the plugin (or cash register);
2. We will do trainings (run the connection to the eshop or cash register);
3. We will set the initial settings B1.lt.
250 € — one-time fee.
(150 € returns to your B1.lt balance).