Sporto veikla – tai sportininko savarankiška sporto veikla ir sporto veikla, vykdoma darbo arba jų esmę atitinkančių santykių pagrindu. Sportininko sporto veiklos sutarties pagrindu gautos pajamos apmokestinamos priklausomai nuo to, kokios rūšies pajamoms jos priskiriamos, t. y. pajamoms, gautoms darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių pagrindu, pajamoms iš savarankiškos (individualios) sporto veiklos, o tais atvejais, kai tokios pajamos yra atsitiktinės, vienkartinio pobūdžio (t. y. nėra laikytinos individualios veiklos arba darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių pajamomis), tai jos priskirtinos sportininko veiklos pajamoms, kurios nepriskirtinos nei individualios veiklos pajamoms, nei pajamoms iš darbo santykių ar jų esmę atitinkančių santykių:
- Jeigu tarp sportininko ir kitos sutarties šalies susiklosto darbo santykiai ar jų esmę atitinkantys santykiai, gautos pajamos priskiriamos ir apmokestinamos kaip su darbo santykiais arba jų esmę atitinkančiais santykiais susijusios pajamos. Jeigu tarp sportininko ir kitos sutarties šalies susiklosto civiliniai teisiniai santykiai ir gyventojo vykdoma sporto veikla atitinka GPMĮ 2 straipsnio 7 dalyje nustatytą individualios veiklos apibrėžimą, tai gautos pajamos priskiriamos ir apmokestinamos kaip individualios sporto veiklos pajamos.
- Kai iš sporto veiklos gautos pajamos yra atsitiktinės, vienkartinio pobūdžio ir tokios gautos pajamos negali būti priskiriamos nei su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms, nei pajamoms gautoms iš individualios (savarankiškos) sporto veiklos, tai tokios gautos pajamos apmokestinamos kaip kitos (su darbo santykiais nesusijos ir ne individualios veiklos) pajamos.
Gyventojo vykdoma savarankiška sporto veikla gali būti pripažįstama individualia veikla. Tai reiškia, kad ja turi būti užsiimama savarankiškai (pvz., gyventojas pats patiria su veikla susijusiąs išlaidas, nėra pavaldus ir pan. ), tęstinį laikotarpį, siekiant tam tikrų tikslų:
- kuo geresnių sportinių rezultatų,
- nuosekliai savarankiškai didinti sportinį meistriškumą,
- gauti pajamų ar kitokios ekonominės naudos.
Pavieniai asmenų veiksmai, kuriais nėra siekiama sportinių ar ekonominių tikslų per tęstinį laikotarpį, šio įstatymo prasme nelaikomi sporto veikla. Pagal GPMĮ nuostatas, sportininkai – tai nuolatiniai ir nenuolatiniai Lietuvos gyventojai, užsiimantys fizine ar protine veikla, kuri grindžiama tam tikromis taisyklėmis ir organizuojama tam tikra specialiai šiai veiklai nustatyta forma (tiek komandinių, tiek individualių sporto šakų atstovai – atletai, šachmatininkai, jojikai, šokėjai, plaukikai, dviratininkai, lenktynininkai, krepšininkai, ledo ritulininkai ir pan.). Sportininku GPMĮ tikslais nėra laikomas treneris.
Trenerio sąvoka apibrėžta taip: treneris – nustatytus reikalavimus atitinkantis aukšto meistriškumo sporto specialistas, rengiantis sportininką (sportininkus) aukšto meistriškumo sporto varžyboms ir (ar) jam (jiems) vadovaujantis šiose varžybose.
Remiantis šia nuostata, trenerių pajamos apmokestinamos ne kaip pajamos iš sporto veiklos, o priklausomai nuo asmens vykdomos veiklos formos ir turinio, pavyzdžiui, kaip pajamos iš individualios veiklos arba kaip su darbo santykiais susijusios pajamos. Sportininkais nėra pripažįstami instruktoriai, sekundantai, asistentai, masažistai ir kiti asmenys, kurių veikla neatitinka nustatytos sporto veiklos sąvokos, o skirta tik padėti sportininkui ir / ar sporto komandai pasirengti ir dalyvauti varžybose, t. y. užsiimti sporto veikla.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?