Nuo 2017-07-01 profesinė rizika – pavojų ir rizikos veiksnių galimai sukeltos žalos sveikatai sunkumo ir žalos pasireiškimo tikimybės santykis. Profesinės rizikos vertinimo bendrųjų nuostatų paskirtis nustatyti bendrąją profesinės rizikos vertinimo tvarką įmonėse.
Profesinės rizikos vertinimo tikslas yra nustatyti ir įvertinti esamą ar galimą riziką darbe - ją pašalinti - jei negalima pašalinti, įdiegti prevencijos priemones, kad darbuotojai būtų apsaugoti nuo rizikos arba ji būtų kiek įmanoma sumažinta.
Kada atliekamas rizikos vertinimas?:
- Organizuojant ir pradedant veiklą;
- Projektuojant ir įrengiant darbo vietas;
- Projektuojant ar keičiant technologinius procesus;
- Parenkant ar keičiant įrenginius, darbo priemones ar pavojingas medžiagas;
- Parenkant įmonės personalą;
- Keičiant įmonės struktūrą ar restruktūrizuojant įmonę.
Kada rizikos vertinimas atnaujinamas ar atliekamas iš naujo:
- Įdarbinus asmenį iki aštuoniolikos metų, neįgalų asmenį;
- Darbuotojai pateikus darbdaviui sveikatos priežiūros įstaigos pažymą apie nėštumą, gimdymą, maitinimą krūtimi;
- Įmonėje įvykus sunkiam ar mirtinam nelaimingam atsitikimui darbe;
- Įvykus lengvam nelaimingam atsitikimui darbe, kurį ištyrus paaiškėja, kad šį nelaimingą atsitikimą sukėlęs pavojingas įvykis gali būti ir sunkaus ar mirtino nelaimingo atsitikimo darbe priežastis;
- Nustačius ar įtarus profesinę ligą darbuotojui. Kada rizikos vertinimas atnaujinamas ar atliekamas iš naujo
- Priėmus naujus ar pasikeitus darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktuose nustatytiems saugos reikalavimams, kai jie yra sugriežtinami - Inspektoriams nustačius įmonėje darbuotojų saugos ir sveikatos teisės aktų reikalavimų pažeidimus;
- Atlikus pakeitimus, dėl kurių ankstesnis įvertinimas gali nebeatitikti tikrovės;
- Kai atlikus darbuotojo sveikatos patikrinimą nustatoma, kad rizikos veiksnys (veiksniai) turėjo neigiamos įtakos darbuotojo sveikatai.
Rizikos vertinimo organizavimas Įmonėje rizikos vertinimą organizuoja darbdaviui atstovaujantis asmuo arba jo pavedimu darbdavio įgaliotas asmuo. Jei įmonėje nėra ar trūksta kompetentingų asmenų, su paslaugas teikiančiu išorės kompetentingu asmeniu (asmenimis) sudaroma sutartis dėl rizikos vertinimo atlikimo. Rizikos vertinimo organizavimas
Darbdavys ar įgaliotas asmuo sudaro sąlygas asmeniui, atliekančiam rizikos vertinimą įmonėje, gauti visą reikalingą informaciją apie:
- atliekamus darbus;
- gamybos procesus;
- darbuotojus;
- apsaugos priemones;
Rizikos vertinimo organizavimas
Darbdavys ar įgaliotas asmuo sudaro sąlygas asmeniui, atliekančiam rizikos vertinimą įmonėje, gauti visą reikalingą informaciją apie:
- užregistruotus nelaimingus atsitikimus darbe;
- incidentus ir profesines ligas;
- profilaktinius sveikatos patikrinimus ;
- darbuotojų sergamumą;
- anksčiau atliktą rizikos vertinimą.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?