Prekių tiekimu už atlygį taip pat laikomas apmokestinamojo asmens disponuojamų prekių pervežimas verslo tikslais iš ES valstybės narės, kurioje prekės faktiškai yra, į kitą ES valstybę narę, kai prekes veža pats apmokestinamasis asmuo ar jo užsakymu kitas asmuo. Kadangi tarp ES valstybių narių nėra muitų sienų ir neįforminamos iš vienos į kitą ES valstybę narę išvežamų prekių eksporto procedūros, o jas įvežant neįforminamas prekių importas, todėl yra siekiama kontroliuoti prekių apyvartą iš vienos ES valstybės narės į kitą ir išvengti galimų piktnaudžiavimo atvejų. Šiuo tikslu prekių pervežimas iš vienos ES valstybės narės į kitą verslo tikslais, kai prekių savininkas nesikeičia, prilyginamas prekių tiekimo sandoriui ir atvirkščiai, savo prekių atsigabenimas iš kitos ES valstybės narės yra prilyginamas prekių įsigijimo iš kitos ES valstybės narės sandoriui.
Sąvoka „verslo tikslais“ yra suprantama kaip įvairios ekonominės veiklos vykdymas kitoje ES valstybėje narėje, t. y. prekių pervežimas į kitą ES valstybę narę turi būti susijęs su kitoje ES valstybėje narėje vykdomu prekių tiekimu ar paslaugų teikimu. Pavyzdžiui, Lietuvos apmokestinamieji asmenys įsteigia savo įmonių filialus kitose ES valstybėse narėse ir per juos vykdo iš Lietuvos išvežtų įvairių prekių prekybą; vykdo statybos darbus ir šiuo tikslu išveža iš Lietuvos medžiagas, žaliavas; parduoda įrengimus, kuriuos sumontuoja pirkėjo įmonėje; steigia kitose ES valstybėse narėse biurus įvairioms paslaugoms teikti ir išveža iš Lietuvos biurų įrangą ir panašias materialines vertybes. Svarbu pažymėti, kad tam tikri prekių pervežimai nėra laikomi prekių tiekimu (žr. PVMĮ 51 str. 2 d. 1-10 p.).
Kai prekės į kitą valstybę narę pervežamos ne ilgesniam kaip 24 mėnesių laikotarpiui ir šios prekės į kitą valstybę narę nėra pervežamos paslaugoms teikti, toks pervežimas nėra laikomas prekių tiekimu, jeigu tokioms prekėms galėtų būti taikoma laikinojo įvežimo procedūra (jeigu jos būtų atgabenamos iš trečiosios valstybės, o ne ES valstybės narės). Muitinės veiklą reglamentuojančius nacionalinius ir ES teisės aktus galima rasti Muitinės departamento interneto svetainėje (www.lrmuitine.lt). Pažymėtina, kad Lietuvos apmokestinamasis asmuo, PVM mokėtojas, laikydamasis VMI prie FM viršininko 2004 m. kovo 1 d. įsakymo Nr. VA-27 nuostatų, tas prekes turi įrašyti (registruoti) į pildomą laisvos formos apskaitos žurnalą arba į kompiuterines laikmenas.
Prekių tiekimu nelaikomas prekių pervežimas į kitą valstybę narę, vykdant nuotolinę prekybą. Kadangi nuotolinei prekybai yra nustatytos specialios tiekimo vietos nustatymo ir apmokestinimo PVM taisyklės, prekių pervežimas nuotolinės prekybos tikslais nėra laikomas prekių tiekimu.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?