Lietuvos vienetas gali perduoti už mokestinį laikotarpį apskaičiuotus mokestinius nuostolius (ar jų dalį) kitam vienetų grupės vienetui, kuris jam perduotais nuostoliais turi teisę sumažinti apmokestinamojo pelno sumą, apskaičiuotą už tą patį mokestinį laikotarpį, už kurį buvo apskaičiuoti jam kito vieneto perduodami nuostoliai (ar jų dalis), jeigu tenkinama ši sąlyga:
- vienetų grupėje patronuojantis vienetas mokestinių nuostolių perdavimo dieną tiesiogiai arba netiesiogiai valdo ne mažiau kaip 2/3 kiekvieno mokestinių nuostolių perdavime dalyvaujančio dukterinio vieneto akcijų (dalių, pajų) ar kitų teisių į paskirstytinojo pelno dalį;
- mokestiniai nuostoliai perduodami tarp vienetų grupės vienetų, kurie toje grupėje be pertraukų yra ne trumpiau kaip 2 metus skaičiuojant iki mokestinių nuostolių perdavimo dienos;
- arba mokestinius nuostolius perduoda ar perima vienetų grupės vienetas (vienetai), kuris (kurie) toje grupėje yra nuo jo (jų) įregistravimo dienos ir bus vienetų grupėje be pertraukų ne trumpiau kaip 2 metus skaičiuojant nuo jo (jų) įregistravimo dienos.
Užsienio vienetas gali perduoti mokestinius nuostolius (ar jų dalį) Lietuvos vienetui, jei yra tenkinamos nustatytos sąlygos:
- užsienio vienetas yra ES valstybės narės rezidentas mokesčių tikslais, ES valstybėje narėje turintis verslo organizavimo formą, nurodytą Direktyvos 90/434/EB priede, ir esantis pelno mokesčio ar jam tapataus mokesčio mokėtojas (Direktyvos 90/434/EB 3 str. c punktas);
- ir užsienio vieneto perduodami mokestiniai nuostoliai negali būti perkeliami į kitus jo mokestinius metus (ar atskaitomi iš jo pajamų (pelno) pagal ES valstybės narės, kurios rezidentas mokesčių tikslais yra nuostolius perduodantis užsienio vienetas, teisės aktų reikalavimus; ir užsienio vieneto perduodami mokestiniai nuostoliai yra apskaičiuoti (perskaičiuoti) pagal PMĮ nuostatas.
Mokestinių nuostolių perdavimo kitam vienetui tvarka
- Kurio mokestinio laikotarpio apmokestinamąjį pelną galima sumažinti iš kito vienetų grupės vieneto perimtais mokestiniais nuostoliais? Vienetas iš kito vienetų grupės vieneto perimtais mokestiniais nuostoliais gali sumažinti apskaičiuotą apmokestinamąjį pelną tik to mokestinio laikotarpio, kurio apskaičiuotus nuostolius (ar jų dalį) jam perdavė tas kitas vienetų grupės vienetas.
- Ar Lietuvos vienetas, perdavęs kitam vienetui mokestinius nuostolius (ar jų dalį), gali juos priskirti ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams? Vienetas, perdavęs mokestinius nuostolius, negali jų priskirti ribojamų dydžių leidžiamiems atskaitymams PMĮ 30 str. nustatyta tvarka.
- Ar gautas atlygis už perduotus mokestinius nuostolius (ar jų dalį) laikomas Lietuvos vieneto pajamomis? Jeigu mokestiniai nuostoliai (ar jų dalis) perduodami už atlygį, tai pelno mokesčio tikslais gautas atlygis nelaikomas jį gavusio vieneto pajamomis, o sumokėjusiam atlygį vienetui tokios sąnaudos priskiriamos neleidžiamiems atskaitymams.
- Ar Lietuvos vienetas, turintis mokestinę nepriemoką, gali perduoti mokestinius nuostolius (ar jų dalį) kitam vienetų grupės vienetui? Lietuvos vienetas, turintis mokestinę nepriemoką, negali perduoti mokestinių nuostolių kitam vienetų grupės vienetui.
- Kuriais atvejais Lietuvos vienetas negali perduoti mokestinių nuostolių (ar jų dalies)? Lietuvos vienetas negali perduoti mokestinių nuostolių, jeigu apmokestinamojo pelno apskaičiavimo už tą mokestinį laikotarpį atveju jis pelno arba jam tapataus mokesčio nemokėtų dėl jam taikytinų lengvatų, t. y. 0 proc. pelno mokesčio tarifo taikymo arba atleidimo nuo mokesčio mokėjimo.
- Kaip mažinama apmokestinamojo pelno suma, kai Lietuvos vienetas perima mokestinius nuostolius (ar jų dalį), patirtus dėl vertybinių popierių ir / ar išvestinių finansinių priemonių perleidimo? Perduotais mokestiniais nuostoliais, patirtais dėl vertybinių popierių ir / ar išvestinių finansinių priemonių perleidimo, gali būti sumažinta tik iš vertybinių popierių ir / ar išvestinių finansinių priemonių perleidimo veiklos apskaičiuota apmokestinamojo pelno suma.
- Apskaičiuojant 2020 m. ir vėlesnių mokestinių laikotarpių pelno mokestį. Kaip mažinama apmokestinamojo pelno suma, kai Lietuvos vienetas perima mokestinius nuostolius (ar jų dalį), patirtus dėl turto naudojimo, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn ir apskaičiuotų pagal PMĮ 5 str. 9 dalyje nustatytą formulę? Nuostoliai, patirti dėl turto naudojimo, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn, apskaičiuoti pagal PMĮ 5 str. 9 dalyje nustatytą formulę, gali būti perkeliami į kitus mokestinius laikotarpius neribotai, tačiau gali būti dengiami tik pagal PMĮ 5 str. 9 dalyje nustatytą formulę apskaičiuoto apmokestinamojo pelno dalimi (PMĮ 30 str. 4 d.). Patikslintos nuostolių tarp vienetų grupės vienetų perkėlimo sąlygos, aiškiai nustatant, kad kitam vienetų grupės vienetui perduotų mokestinių nuostolių, patirtų dėl turto naudojimo, pardavimo ar kitokio perleidimo nuosavybėn ir apskaičiuotų pagal PMĮ 5 str. 9 dalyje nustatytą formulę, suma gali būti sumažinta tik pagal PMĮ 5 str. 9 dalyje nustatytą formulę apskaičiuoto apmokestinamojo pelno suma (papildytas PMĮ 561 straipsnis 2-1 dalimi).
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?