Centrinis mokesčių administratorius ar kita mokesčių įstatyme nurodyta valstybės institucija atitinkamam mokesčiui apskaičiuoti ir deklaruoti tvirtina deklaracijos formą, jos užpildymo ir pateikimo taisykles, kuriose nurodo kas turi pasirašyti mokesčio deklaraciją:
- Lietuvos Respublikos vieneto teikiamas deklaracijas pasirašo jas pateikusio vieneto vadovas ir vyriausiasis buhalteris (buhalteris); jei vienetas yra neribotos civilinės atsakomybės ir neturi vyr. buhalterio (buhalterio) pareigybės, pasirašyti deklaracijas turi vieneto savininkas; jei vienetas neturi vyr. buhalterio (buhalterio) pareigybės ir pagal sutartį jam apskaitos paslaugas teikia bei deklaracijas rengia kitas vienetas, tai deklaracijas vietoj vyr. buhalterio (buhalterio) turi pasirašyti (jei taip nustatyta sutartyje) vieneto įgaliotas asmuo ir nurodyti savo vardą, pavardę, pareigas bei apskaitos paslaugas teikiančio vieneto pavadinimą;
- Užsienio valstybės apmokestinamojo asmens teikiamas deklaracijas pasirašo užsienio valstybės apmokestinamojo asmens įgaliotasis asmuo, arba kitas įgaliotas atstovas, veikiantis pagal patvirtintą įgaliojimą ir nurodo savo vardą, pavardę;
- Akcizais apmokestinamų prekių sandėlio (toliau – sandėlio) teikiamas deklaracijas pasirašo sandėlio savininkas ir vyr. buhalteris (buhalteris), jei sandėlis neturi vyr. buhalterio (buhalterio) pareigybės ir pagal sutartį jam apskaitos paslaugas teikia bei mokesčio deklaracijas rengia kitas vienetas, tai deklaracijas vietoj vyr. buhalterio (buhalterio) turi pasirašyti (jei taip nustatyta sutartyje) vieneto įgaliotas asmuo ir nurodyti savo vardą, pavardę, pareigas bei apskaitos paslaugas teikiančio vieneto pavadinimą;
- Lietuvos gyventojas, teikiantis mokesčio deklaracijas, pasirašo pats. Jei užpildyti deklaraciją įstatymų nustatyta tvarka yra pavesta įgaliotam asmeniui, tai ją turi pasirašyti ir savo vardą bei pavardę nurodyti įgaliotas asmuo. Kai įstatymų nustatyta tvarka mokesčio deklaraciją užpildyti ir ją pateikti yra pavesta įgaliotam asmeniui, tai prie mokesčio deklaracijos turi būti pridedamas ir notaro patvirtintas įgaliojimas (išskyrus, kai mokesčio deklaraciją už vaiką (įvaikį) teikia jo tėvai (įtėviai), o už globotinį (rūpintinį) – jo globėjai (rūpintojai).
- Nenuolatinis Lietuvos Respublikos gyventojas, teikiantis mokesčio deklaracijas, pasirašo pats Jei užpildyti deklaraciją įstatymų nustatyta tvarka yra pavesta įgaliotam asmeniui, tai ją turi pasirašyti ir savo vardą bei pavardę nurodyti įgaliotas asmuo. Kai įstatymų nustatyta tvarka mokesčių deklaraciją užpildyti ir ją pateikti yra pavesta įgaliotam asmeniui, tai prie mokesčių deklaracijos turi būti pridedamas ir notaro patvirtintas įgaliojimas (išskyrus, kai mokesčių deklaraciją už vaiką (įvaikį) teikia jo tėvai (įtėviai), o už globotinį (rūpintinį) – jo globėjai (rūpintojai).
Parašo rekvizitas rašomas mokesčio deklaracijos formoje tam skirtoje vietoje. Parašo rekvizitą privaloma rašyti ant visų mokesčio deklaracijų pateiktų popierine forma. Asmuo, elektronine forma teikiantis deklaracijas, turi būti įregistruotas Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos elektroninio deklaravimo informacinės sistemos vartotoju ir naudoti mokesčių deklaracijų formų teikimo elektroniniu būdu sutartyje nurodytas identifikavimo priemones.
Elektroniniu būdu pateikta mokesčių deklaracija turi tokią pat juridinę galią, kaip juridinio ar fizinio asmens pasirašyta ir įprasta tvarka pateikta mokesčių deklaracija.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?