Kai jūs gaunate patentą, jūs gaunate „medžiotojo“ licenziją. Kai jūs gaunate patentą, jūs galite reikšti pretenzijas patento pažeidėjams, galite blokuoti, kad konkurentai negalėtų gaminti ar pardavinėti jūsų sukurto produkto. Klientams patentas naudingas ir dėl kitų priežasčių, tarkim, naujam verslui patentas padeda pritraukti investuotojus, kurie mato, kad šis verslas sukūrė naują produktą ar technologiją. Jie mato eksperto nuomonę ir jaučiasi daug saugiau, kai žino, kad tai yra tikrai kažkas reikšmingo.
Ar turėčiau patentuoti?
Norint įsivertinti ar tikrai verta patentuoti produktą ar technologiją, reikia atsakyti sau į šiuos klausimus:
- Koks jūsų verslo starteginis motyvas gauti patentą? Dažnai klientai nebūna išsigryninę motyvų ir ateina, sakydami, kad konkurentai patentuoja, skamba kaip naudingas dalykas. Tačiau apie patentą reiktų žiūrėti kaip į verslo įrankį ir paklausti savęs, ar patentas būtų naudingas įrankis jūsų verslui, ar patentas padėtų padidinti jūsų verslo vertę, padėtų pritraukti investicijų ir t.t.
- Ar žinote kokios yra patento gavimo ir išlaikymo išlaidos? Patentavimas yra gana brangus ir klientai įsivelia į patentavimo procesą, nepasidomėję apie sąnaudas ir vėliau mato, kad negali tęsti šio proceso, tad pinigai būna išvaistyti.
- Patentas yra „medžiotojo“ licenzija. Kai gaunate patentą jūs patys turite stebėti ir prižiūrėti savo konkurentus, ar jie nepažeidžia jūsų patento. Ar turite galimybę ginti savo teises, samdyti patikėtinį ir reikšti pretenzijas pažeidėjui?
Išradimų apsauga yra trijų lygių: nacionalinis, regioninis (EPO) ir tarptautinis (PCT). Jeigu norite, kad apsauga galiotų tik vienoje valstybėje, galima paraišką teikti į nacionalinį patentų biurą. Standartinis apsaugos terminas yra 20 m.
Nuo šių metų atsirado naujovė, t.y. bendro galiojimo Europos patentas. Naujovė todėl, kad nereikia dėl patento kreiptis į kiekvieną valstybę, jis galioja visame regione. Kai pareiškėjas gauna tokį patentą jis gali pasirinkti bendro galiojimo patentą ar tęsti patentavimą skirtingose šalyse. Jeigu pasirenka bendrojo naudojimo, tai patentavimui galioja vienas teisinis rinkinys, užtenka vieno atstovo, nereikia daug vertimų, yra vienas mokestis. Tačiau didelis trūkumas, tas, kad jis ir panaikinamas gali būti centralizuotai. O tradiciniu būdu, patentuojant kiekvienoje valstybėje atskirai, ir taikoma teisė yra decentralizuota. Jeigu, tarkim, teismo proceso metu bus sustabdytas jūsų patento galiojimas Vokietijoje, kitose Europos valstybėse jis tebegalios. Tai privalumai, tačiau yra ir trūkumų. Vienas iš jų, reikia atstovų skirtingose šalyse, mokėti palaikymo mokesčius kiekvienai valstybei atskirai.
Netinkamos intelektinės nuosavybės apsaugos rizikos
Viena iš rizikų, yra pažeisti kito intelektinės nuosavybės savininko teises. Pateiktus paraišką, ekspertai nevertina, ar jūsų produktas ar technologija nepažeis kitų patentų. Todėl kai kreipiatės į profesionalą, jie įvertina jūsų išradimą, įvertina artimiausius analogus, ir padeda nuspręsti ar produktas, kurį ketinate pardavinėti, nepažeis kitų patentų ir taip galite išvengti daug nemalonių nutikimų. Taip pat yra rizika, kad gautas patentas bus negaliojantis. Patentų tarnybos atlieka detalią analizę. Tačiau yra biurų, kurie neatlieka esminės ekspertizės. Tada jūs galite išleisti dešimtis tūkstančių eurų, gauti patentą, o galiausiai teisminio ginčo metu bus įrodyta, kad jūsų patentas nebus pirmasis ir gali būti pripažintas negaliojančiu.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?