Vaiko išlaikymo išmoka – išmoka vaikui, mokama iš valstybės lėšų, kai vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatyto viso arba dalies išlaikymo iš vieno arba abiejų tėvų.
Teisę gauti išmoką turi vaikas, kuris:
-
antstoliui pradėjus vykdomąją bylą dėl vaiko išlaikymo priverstinio išieškojimo arba atsisakius ją pradėti, kai vaiko išlaikymo išieškojimas pagal LR civilinio proceso kodekso nuostatas nėra vykdomas, nes skolininkas gyvena ne LR, ilgiau kaip mėnesį negauna vaiko išlaikymo lėšų ar gauna tik jų dalį, ir (arba) vaikas negauna analogiškų išlaikymo išmokų iš kitų fizinių ar juridinių asmenų;
-
yra LR pilietis (vaiko deklaruota gyvenamoji vieta gali būti ir užsienyje),
-
yra asmuo be pilietybės arba užsienietis, nuolat gyvenantis LR;
-
yra jaunesnis nei 18 metų;
-
arba yra vyresnis nei 18 metų nedarbingas asmuo, kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas.
Teisę kreiptis dėl išmokos turi:
- Vienas iš tėvų, su kuriuo teismo sprendimu arba tėvų susitarimu nustatyta vaiko gyvenamoji vieta;
- Vyresnis negu 18 metų asmuo, kuriam nustatytas 0–25 proc. darbingumo lygis ir kuriam iki sukankant 18 metų buvo nustatytas neįgalumas;
- Vaiko globėjas (rūpintojas).
Kada galima kreiptis dėl vaikų išlaikymo išmokos?
Dėl vaiko išlaikymo išmokos skyrimo galite kreiptis, kai nuo kreipimosi į anstolį dienos praeina mėnuo.
Kreipimusi į antstolį laikoma, kai antstolis pradėjo vykdomąją bylą dėl vaiko išlaikymo priverstinio išieškojimo arba atsisakė ją pradėti vykdyti, kai vaiko išlaikymo išieškojimas pagal LR civilinio proceso kodekso nuostatas nėra vykdomas, nes skolininkas gyvena ne LR, ir vaikas ilgiau kaip mėnesį negauna vaiko išlaikymo lėšų ar gauna tik jų dalį, ir (arba) vaikas negauna analogiškų išlaikymo išmokų iš kitų fizinių ar juridinių asmenų.
Kada išmokos mokėjimas nutraukiamas?
-
Kai vaikas pradeda gauti visas teismo sprendimu arba teismo patvirtinta vaiko išlaikymo sutartimi nustatytas išlaikymo lėšas.
-
Kai nepilnametis emancipuojamas.
-
Kai vaikas sulaukia pilnametystės.
-
Kai vaikas yra įvaikinamas.
-
Kai vaikas miršta.
-
Kai pareiškėjas pateikia prašymą nutraukti išmokų mokėjimą.
-
Kai pareiškėjui apribota tėvų valdžia arba globėjas (rūpintojas) atleistas ar nušalintas nuo globėjo (rūpintojo) pareigų atlikimo arba vaikui nustatyta nuolatinė globa (rūpyba).
-
Kai pareiškėjas miršta, yra pripažintas nežinia kur esančiu arba paskelbtas mirusiu.
-
Kai vaikui yra nustatoma laikinoji globa (rūpyba).
-
Kai skolininkas miršta arba yra paskelbtas mirusiu.
-
Kai uždarius sąskaitą, į kurią buvo pervedamos išmokos, pareiškėjas per nustatytą terminą nepateikia naujos sąskaitos numerio.
-
Kai pareiškėjas ir / ar vaikas yra asmenys be pilietybės arba užsieniečiai ir išvyksta iš LR, t. y. nuolat negyvena LR.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?