Klausimas:
„Kaip darbo ginčų komisija vertintų darbuotojo atleidimą pagal prašymą pateiktą SMS žinute?"
Atsakymas:
Darbo teisėje svarbiausia informavimas, konsultavimas. Jei darbuotojas prašymą dėl atleidimo pateikia SMS žinute, tai jis netinkamai informuoja darbdavį. Žinutės tekstas nėra dokumentas, nes joje nėra darbuotojo parašo. Žinutė gali būti atsiųsta ir ne darbuotojo. Jei žinutėje yra prašymas su parašu, tarkim, žinutė pateikta per platformą, kur įmanoma įdėti dokumentą, tai pagal praktiką laikoma tinkamu informavimu. Prieš tai reikia atsižvelgti į tai, ar tokia forma tarp darbuotojo ir darbdavio buvo laikoma įprasta.
Jei darbuotojas su darbdaviu bendraudavo raštu ir pirmą kartą pasitaikė tokia forma, reikėtų vertinti kaip nepakankamą, nes tos žinutės darbdavys gali ir nepastebėti. Tačiau, jei darbdavys sureagavo, nurodė, kad gavo, tai būtų darbo ginčų komisijoje pripažįstama ir laikoma, kad prašymas yra tinkamas ir turi būti tenkinamas.
Pagal Darbo kodekso 25 straipsnio 2 dalyje yra nustatyta labai detali darbo santykio šalių informavimo tvarka. Šalys turi būti informuojamos raštu. Tačiau galima susitarti, kad informavimas galėtų vykti elektroninėmis ryšių priemonėmis – žinutėmis, susirašinėjimo platformomis, el. paštu. Bet tai turi būti įtvirtinta arba darbo sutartyje, arba kituose dokumentuose. Jei informavimo forma yra įtvirtinta, tai vadinasi, ji yra tinkama.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?