Klausimas:
„Ką daryti darbdaviui, pavyzdžiui, jeigu darbuotojas nenori priduoti savo darbų, išeidamas iš darbo bandomuoju laikotarpiu?"
Atsakymas:
Darbuotojui nealiekant darbo pareigų galima taikyti dvi priemones:
- Įspėjimas dėl darbo pareigų pažeidimo (jei 2-ą kartą per metus pasikartoja toks pat netinkamas elgesys darbo vietoje arba pareigų pažeidimas, tai darbdavys turi teisę darbuotoją atleisti už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą be įspėjimo);
- Atleidimas iš darbo už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą. Jokių kitokių poveikio priemonių nėra. Papildomai gali būti taikoma drausminanti priemonė – rezultatų gerinimo plano sudarymas. Jei darbuotojo planas neįvykdomas, tai darbdavys gali atleisti darbuotoją Darbo kodekso 57 straipsnio pagrindu.
Darbdavys neturi galimybės įpareigoti perduoti darbus. Darbuotojas turi teisę ir neperduoti darbų, tačiau jei dėl to patiriama žala įmonei, darbdavys turi teisę išieškoti žalą iš darbuotojo. Atsakomybė pagal darbo kodeksą yra ribota, bet tokiu atveju atsiranda materialinės atsakomybės klausimas. Darbo ginčų komisija taip pat neturi teisės darbuotojo įpareigoti perduoti darbus.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?