Straipsnis galioja:
nuo {{c.currentPost.validFrom}}
iki {{c.currentPost.validTo}}
Nėra žymų
Yra pakeitimų
2021-2027 m. ES fondų investicijų programos lėšų investavimo prioritetai:
- Pažangesnė Lietuva:
- Stiprinti mokslinių tyrimų ir inovacinius pajėgumus ir diegti pažangiąsias technologijas.
- Pasinaudoti skaitmeninimo teikiama nauda piliečiams, įmonėms ir vyriausybėms.
- Stiprinti MVĮ augimą ir konkurencingumą.
- Ugdyti pažangiajai specializacijai, pramonės pertvarkai ir verslumui reikalingus įgūdžius.
- Žalesnė Lietuva:
- Skatinti naudoti energijos vartojimo efektyvumą didinančias priemones ir mažinti šiltnamio dujų išmetimus.
- Skatinti naudoti atsinaujinančiąją energiją.
- Kurti pažangiąsias elektros energijos sistemas ir tinklus, taip pat energijos kaupimo vietos lygmeniu sprendimus už TEN-E ribų.
- Skatinti prisitaikymą prie klimato kaitos, rizikos prevenciją ir atsparumą nelaimėms, atsižvelgiant į ekosistemos pagrįstus metodus.
- Vandens prieinamumo ir tvaraus vandens išteklių valdymo skatinimas.
- Skatinti perėjimą prie žiedinės ekonomikos ir tausiai išteklius naudojančios ekonomikos.
- Skatinti biologinę įvairovę, žaliąją infrastruktūrą miesto aplinkoje ir mažinti taršą.
- Skaitmeninė infrastruktūra:
- Didžiausias dėmesys skiriamas skaitmeninio junglumo gerinimui, investicijas telkiant teritoriniams skirtumams mažinti, kibernetiniam bei fiziniam saugumui užtikrinti bei itin didelio pralaidumo viešųjų tinklų plėtrai, prioritetą teikiant vietovėms, kuriose tinklų diegimas nėra ekonomiškai naudingas, kad užtikrintų tolygią elektroninių ryšių tinklų plėtrą.
- Darnus judumas:
- Investicijos kreipiamos į darnų, pažangų, saugų bei atsparų klimato kaitai įvairiarūšį judumą. Tokiu būdu bus užtikrinama visų transporto rūšių integracija ir subalansuoto judumo sistemų plėtra, kuri apimtų viešąjį ir bemotorį transportą, eismo saugą ir saugumą, modalinį pasiskirstymą, eismo organizavimo valdymą, transporto sistemos visuotinumą, žmonių, turinčių specialiųjų poreikių, įtrauktį, aplinką mažiau teršiantį transportą ir intelektines transporto sistemas.
- Geriau sujungta Lietuva:
- Kurti tvarų, atsparų klimato kaitai, pažangų, saugų ir įvairiarūšį transeuropinį transporto tinklą.
- Kurti tvarų, atsparų klimato kaitai, pažangų ir įvairiarūšį nacionalinį, regiono ir vietos judumą, įskaitant geresnes galimybes naudotis TEN-T ir tarpvalstybinį judumą.
- Socialiai atsakingesnė Lietuva:
- Suteikti daugiau galimybių įsidarbinti visiems darbo ieškantiems asmenims, visų pirma jaunimui ir ilgalaikiams bedarbiams, taip pat neveikliems žmonėms, propaguoti savarankišką darbą ir socialinę ekonomiką.
- Didinti švietimo ir mokymo sistemų kokybę ir rezultatyvumą.
- Didinti švietimo prieinamumą sudarant vienodas galimybes gauti kokybiškas ir įtraukias švietimo ir mokymo paslaugas.
- Skatinti lanksčias kompetencijų kėlimo, kvalifikacijos įgijimo ir persikvalifikavimo galimybes.
- Gerinti švietimo, mokymo ir mokymosi visą gyvenimą kiekvienam paslaugas tobulinant infrastruktūrą (ERPF).
- Kultūros vaidmens stiprinimas vystant ekonomiką, socialinę įtrauktį ir socialines inovacijas.
- Skatinti aktyvią įtrauktį, siekiant propaguoti lygias galimybes ir aktyvų dalyvavimą ir gerinti įsidarbinamumą.
- Suteikti daugiau vienodų galimybių už prieinamą kainą laiku gauti kokybiškų ir tvarių paslaugų; modernizuoti socialinės apsaugos sistemas, be kita ko, siekti, kad būtų socialinės apsaugos galimybių.
- Didinti socialinę ir ekonominę marginalizuotų bendruomenių, migrantų ir nepalankias sąlygas turinčių grupių integraciją įgyvendinant integruotas priemones, įskaitant aprūpinimą būstu ir socialinių paslaugų teikimą (ERPF).
- Gerinti sveikatos priežiūros sistemų ir ilgalaikės priežiūros paslaugų prieinamumą, rezultatyvumą ir tvarumą.
- Užtikrinant vienodas galimybes naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis plėtojant infrastruktūrą, įskaitant pirminę sveikatos priežiūrą (ERPF).
- Inovatyvūs sprendimai:
- Siekiant efektyviau spręsti įsisenėjusius arba naujai kylančius iššūkius socialinėje, švietimo, sveikatos bei kitose srityse, planuojama stiprinti paslaugų ir pagalbos sistemas, investuojant į paslaugų kokybės, įvairovės didinimą, individualius poreikius atitinkančių bei novatoriškų problemų priežasčių identifikavimo ir sprendimo būdų paieškas.
- Piliečiams artimesnė Lietuva:
- Skatinti integruotą ir įtraukią socialinę, ekonominę ir aplinkosaugos plėtrą, puoselėti kultūrą, gamtos paveldą, darnų turizmą ir saugumą miestų teritorijose.
- Skatinti integruotą ir įtraukią socialinę, ekonominę ir aplinkosaugos plėtrą vietos lygmeniu, puoselėti kultūrą, gamtos paveldą, darnų turizmą ir saugumą kitose nei miestų teritorijose.
- Žalioji pertvarka:
- Investicijos keturiuose šalies regionuose (Telšių, Kauno, Šiaulių ir Klaipėdos), kur išmetamųjų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išlakos didžiausios dėl ten veikiančių taršių įmonių.
- Subsidijos bus skiriamos investicijoms pritraukti į minėtus Lietuvos regionus, tam reikalingai infrastruktūrai kurti, teritorijoms pertvarkyti ir pramoninėms zonoms įrengti.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
Sukurti straipsnį
10 aktyviausių autorių :
Publikuoti straipsniai:
Susisiekite su mumis: [email protected]
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?