Verslas besinaudojantis paskolomis gali gauti dallies palūkanų kompensavimą:
- Kompensuojama iki 50 % nuo faktiškai sumokėtų palūkanų sumos, bet ne daugiau kaip 7 % metinių palūkanų.
- Maksimalus laikotarpis, už kurį gali būti kompensuojamos palūkanos, – 36 mėn. Palūkanų kompensavimo laikotarpis negali būti ilgesnis kaip 36 mėn., skaičiuojant nuo kito mėnesio, einančio po paraiškos pateikimo INVEGAI mėnesio pirmos dienos, ir ne ilgesnis nei paskolos sutartyje nurodyto paskolos gražinimo termino pabaiga.
- Paraiškas teikti gali SVV, kurių paskolos paimtos nuo 2022-03-01 ir paskolos sutartis paraiškos vertinimo metu yra galiojanti (nėra pasibaigusi ar nutraukta).
- Kompensacija gali būti taikoma 200 000 Eur de minimis pagalbos ribose.
Privalomos atitikti sąlygos taikomos kreipiantis į INVEGA dėl palūkanų kompensavimo:
- Pareiškėjas paraiškos pateikimo metu yra paskolos gavėjas, kuris atitinka SVV subjekto statuso reikalavimus.
- Paskola suteikta pagal investicinės paskolos arba finansinės nuomos (lizingo) sutartį, pasirašytą ne anksčiau kaip 2022-03-01 ir paraiškos pateikimo metu yra galiojanti.
- Jei paskola sudaryta iš kelių dalių su skirtingomis paskirtimis, palūkanos kompensuojamos tik už paskolos dalį, skirtą numatytoms tinkamoms išlaidoms finansuoti. Tokiu atveju paskolos dalys turi būti išskirtos taip, kad būtų galima identifikuoti tinkamos paskolos lėšų dalies paskirtį paskolos išmokėjimo metu, šios dalies grąžinimo grafiką ir jai taikomus palūkanų dydžius.
- Pareiškėjui nėra iškelta bankroto ir (ar) restruktūrizavimo byla, o jei pareiškėjas verslininkas, – jam nėra iškelta fizinio asmens bankroto byla.
- Pareiškėjui gali būti suteikta atitinkamo dydžio de minimis pagal Komisijos reglamentą (ES) Nr. 1407/2013.
- Dėl pareiškėjo, jo savininkų, turinčių ne mažiau kaip 25 % akcijų ir (ar) kitokių dalyvavimą įmonės kapitale žyminčių kapitalo dalių ir (ar) balsų, ir (ar) vadovų per pastaruosius 5 metus nebuvo priimtas ir įsiteisėjęs apkaltinamasis teismo nuosprendis dėl ekonominio finansinio pobūdžio nusikalstamų veikų.
- Pareiškėjui kompensuojant palūkanas jos nebus finansuotos ar finansuojamos iš kitų Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto ir (arba) savivaldybių biudžetų, kitų piniginių išteklių, kuriais disponuoja valstybė ir (ar) savivaldybės, Europos Sąjungos struktūrinių fondų, kitų ES finansinės paramos priemonių ar kitos tarptautinės paramos lėšų ir kurioms apmokėti skyrus valstybės biudžeto lėšų jos būtų apmokėtos daugiau nei vieną kartą.
Reikalavimai pareiškėjams (dėl veiklos):
SVV subjekto pagrindinė veikla nėra:
- Nekilnojamojo turto operacijos;
- Krovininis kelių transportas ir perkraustymo veikla, kai paskolos skirtos krovinių vežimo transporto priemonėms įsigyti;
- Krovininių automobilių nuoma
- Augalininkystė ir gyvulininkystė, medžioklė ir susijusių paslaugų veikla;
- Miškininkystė ir medienos ruoša;
- Žvejyba ir akvakultūra;
- Ginklų ir šaudmenų specializuota mažmeninė prekyba;
- Azartinių žaidimų ir lažybų organizavimo veikla;
- Finansinė ir draudimo veikla;
- Spirito distiliavimas, rektifikavimas ir maišymas;
- Alkoholinių gėrimų didmeninė prekyba;
- Tabako gaminių gamyba (ar) jų didmeninė prekyba;
- Elektros energijos gamyba, perdavimas ir paskirstymas.
Kokiais atvejais palūkanos nekompensuojamos?
-
Kai pagal paskolos sutartį paskolos lėšos yra skirtos nekilnojamam turtui pirkti ir (ar) statyti ir (ar) investicijoms į pastato (statinio) esminį pagerinimą, kaip apibrėžta Lietuvos Respublikos pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, siekiant šį turtą parduoti ar kitu būdu perleisti kitiems asmenims, įskaitant turto nuomą ir panaudą, o ne naudoti savo veikloje (nekilnojamojo turto naudojimu savo veikloje laikomi atvejai, kai ne mažiau kaip 60 % turto ketinama panaudoti paskolos gavėjo ekonominei veiklai vykdyti), taip pat gyvenamosios paskirties nekilnojamojo turto pirkimui arba statybai ir (ar) investicijoms į gyvenamosios paskirties pastato (statinio) esminį pagerinimą, kaip apibrėžta Pridėtinės vertės mokesčio įstatyme, kai pareiškėjas yra:
1. verslininkas;
2. juridinis asmuo ir jo vykdoma veikla nėra galima gyvenamosios paskirties patalpose, vadovaujantis Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo, patvirtinto Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2011 m. spalio 12 d. nutarimu Nr. 1178 „Dėl Statinio (jo patalpų) naudojimo ne pagal paskirtį atvejų ir tvarkos aprašo patvirtinimo“, II skyriumi.
-
Kai paskola suteikta iš priemonių „Apmokėtinų sąskaitų paskolos“, „Paskolos labiausiai nuo COVID-19 nukentėjusiems verslams“ arba „Paskolos turizmo ir viešojo maitinimo paslaugų teikėjams“, „Tiesioginės COVID-19 paskolos“ lėšų ar skirta projektams, kurie yra įtraukti į priemonės ,,Pagalbos verslui fondas“ veiklos aprašą.
-
Kai paskolos lėšos yra skirtos ne komercinės paskirties automobiliams įsigyti (M1 klasės). Šis punktas netaikomas pareiškėjams, kurių veikla yra automobilių nuoma, vairavimo mokyklos teikiamos paslaugos, keleivių vežimas, įskaitant taksi, ir pavėžėjimą, arba kai įsigyjamos specialiosios paskirties transporto priemonės.
-
Kai paskolos lėšos yra skirtos įsigyti nenaujam komercinės paskirties automobiliui (nuvažiavusiam 6000 km arba eksploatuotam ilgiau nei 6 mėn.), išskyrus specialiosios paskirties transporto priemones.
-
Kai paskolos lėšomis įsigyjamas naujas komercinės paskirties automobilis, kurio vertė pagal pirkimo–pardavimo sutartį viršija 25 000 Eur. su PVM, išskyrus specialiosios paskirties transporto priemones.
-
Kai paskolos lėšos skirtos įmonių akcijoms, obligacijoms įsigyti ar kitam finansiniam turtui finansuoti, kitos paskolos likučio padengimui, dividendams ar tantjemoms išmokėti.
-
Naujos paskolos suteikimui trečiajam asmeniui, trečiųjų asmenų įsipareigojimų padengimui, išskyrus INVEGOS administruojamose priemonėse paskolos lėšomis perfinansuotos paskolos gavėjo investicijos, atliktos ne anksčiau kaip 6 mėn. iki paskolos sutarties pasirašymo.
-
Kai INVEGA buvo priėmusi teigiamą sprendimą ir buvo sudariusi dotacijos sutartis dėl palūkanų kompensacijų pagal kitą dalinio palūkanų kompensavimo priemonės aprašą.
-
Kai pagal paskolos sutartį paskolos lėšos yra skirtos elektros energiją gaminančių elektrinių ir (ar) elektros energijos gamybos įrenginių statybai ir (ar) įrengimui ir (ar) modernizavimui, siekiant parduoti ar kitu būdu perleisti kitiems asmenims, įskaitant turto nuomą ir panaudą, o ne naudoti paskolos gavėjo veikloje.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?