Gyventojas, vykdantis individualią veiklą, negali verstis:
- advokato veikla, jei pagal Advokatūros įstatymą neatitinka visų jam keliamų profesinių ir kvalifikacinių reikalavimų;
- veikla, jeigu įstatymai numato reikalavimą įsteigti juridinius asmenis (reikia pasitikslinti atitinkamą veiklos sritį reglamentuojančiuose teisės aktuose, o taip pat atitinkamose institucijose, kuruojančiose tą veiklos sritį).
Jeigu teisės aktai nedraudžia gyventojui kaip fiziniam asmeniui vykdyti tam tikros ekonominės veiklos, tai jis tą veiklą gali vykdyti, nors jai ir reikalinga licencija ar bet koks kitas leidimas. Pavyzdžiui, licencijuojamai asmens sveikatos priežiūros paslaugai priskiriamas ne visas masažas, o tik jo dalis – gydomasis masažas. Teisės aktų reikalavimai, keliami asmens sveikatos priežiūros veiklos vykdymui, taikomi tik daliai masažo paslaugų, įvardijamų kaip gydomasis masažas. Tik gydomasis masažas turi būti vykdomas įstaigose, turinčiose įstaigos asmens sveikatos priežiūros licenciją teikti gydomojo masažo paslaugas ir (ar) kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas, kurias pagal teisės aktų, reguliuojančių asmens sveikatos priežiūros paslaugų teikimą, reikalavimus kartu su kitais sveikatos priežiūros specialistais turi teikti ir gydomojo masažo specialistas. Taigi, gyventojas, įregistravęs individualią veiklą klasifikuojamą Ekonominės veiklos rūšių klasifikatoriaus 96.04 klasėje „Fizinės gerovės užtikrinimo veikla“, gali teikti kūno priežiūros paslaugas, kurios nėra apibrėžiamos kaip gydomasis masažas. Už sveikatos priežiūros paslaugų licencijavimą yra atsakinga Valstybinė akreditavimo sveikatos priežiūros veiklai tarnyba.
Juvelyrai, ketinantys ar vykdantys individualią veiklą, susijusią su tauriaisiais metalais (auksas, sidabras, platina, paladis) ir brangakmeniais (visi natūralūs akmenys, pvz., deimantai (briliantai), safyrai, smaragdai, rubinai, gintaras, aleksandritai, topazai, opalai ir kiti), apie tai privalo pranešti Lietuvos prabavimo rūmams, pateikiant veiklos deklaraciją.
Taip pat svarbu žinoti, kad nuo 2018-01-01 už nekilnojamojo turto nuomą gautos pajamos iš individualią veiklą vykdančio nuolatinio Lietuvos gyventojo, kuris šį turtą naudoja individualioje veikloje, priskiriamos A klasės pajamoms. Vadinasi, gyventojas, vykdantis individualią veiklą, išmokėjęs už veikoje naudojamo nekilnojamojo turto nuomos išmokas, nuo jų privalo išskaičiuoti ir sumokėti pajamų mokestį tokiais terminais:
- nuo išmokos išmokėtos iki atitinkamos mėnesio 15 d. – iki to paties mėnesio 15 d.;
- nuo išmokos išmokėtos po atitinkamos mėnesio 15 d. – iki to paties mėnesio paskutinės dienos
- pasibaigus mėnesiui, iki kito mėnesio 15 d. Mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formoje;
- pasibaigus metams, iki kitų metų vasario 15 d. Metinėje gyventojams išmokėtų išmokų, priskiriamų A ir B klasės pajamoms, deklaracijos GPM312 formoje.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?