Biudžetas suprantamas kaip finansinių srautų planas ir pagrindinis finansų bei veiklos planavimo įrankis. Biudžetų sudarymo politika yra konkrečios įmonės biudžetų sudarymo tvarkos metodinis pagrindas. Biudžetai gali būti kelių rūšių, tarkim, metinis, strateginis, dalinis.
Funkciniai biudžetai rengiami atsižvelgiant į įmonės veiklos pobūdį. Pavyzdžiui, gamybinės įmonės biudžetas bus sudarytas iš kelių funkcinių biudžetų – pardavimų, gamybos, medžiagų pirkimo, darbo sąnaudų, administracinio padalinio išlaidų biudžetų. Juos visus sujungus į vieną, gaunamas bendras įmonės veiklos biudžetas.
Sudarant metinį įmonės biudžetą daugiausia yra naudojami istoriniai įmonės veiklos rodikliai, kurie atsispindi įmonės valdymo ataskaitose. Einamųjų metų rezultatai yra pradinis taškas, nuo kurio pradedamas planuoti kitų metų biudžetas.
Taip pat svarbu įvertinti ir išorinę informaciją, ypatingai konkurentų ir rinkos tyrimų duomenis, prognozuojamą bendrą ekonomikos situaciją, rinkos tendencijas, naujų gaminių ar technologijų grėsmes ir panašius faktorius.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?