Suomija yra klestinti šalis, kurios perkamoji galia viršija Europos sąjungos vidurkį. Suomija palaiko tvirtus prekybos ryšius su Vokietija, Švedija, Estija. Europos sąjungos arba šiaurės šalių piliečiams Suomijoje sukurtos labai palankios galimybės įsteigti verslą ir investuoti. Be to Suomija yra viena iš nedaugelio valstybių, teikianti įvairius verslumo mokymus bei paskolas asmenims, planuojantiems steigti įmonę šioje šalyje.
Kursuose nagrinėjami tokie klausimai, kaip sudaryti verslo planą, apie verslo veiklos pradžią, buhalteriją, įmonių apmokestinimą, teisinius reikalus, rinkodarą, pardavimų skatinimą ir klientų aptarnavimą.
Paskolos
Bankai suteikia paskolas verslininkams, kurie pradeda įmonę. Suomijos valstybinis bankas suteikia paskolas naujoms ir jau veikiančioms įmonėms. Jei jūsų įmonė turi prielaidas pelningai veiklai, tačiau neturite pakankamai kapitalo ar vertybinių popierių, Jums nėra paskelbtas asmeninis bankrotas ir atitinkate kitus reikalavimus, Jūsų verslui gali suteikti paskolą.
Pasirinkite įmonės formą
Steigiant verslą reikia pasirinkti įmonės formą, pavadinimą ir veiklos sritį. Renkantis įmonės formą reikia atsižvelgti į steigėjų skaičių, kapitalo poreikį, atsakomybės pasiskirstymą ir sprendimų priėmimą, finansavimą ir apmokestinimą. Šiuo metu yra tokios verslo formos Suomijoje:
- Individuali įmonė. Ji viena iš populiariausių verslo formų, nes jos įsteigimas pigus ir greitas.
- Uždaroji akcinė bendrovė.
- Mažoji bendrija. Bendrija sudaroma, kai du ar daugiau asmenų pasirašo ūkinės veiklos sutartį. Partneriai turi vienodą statusą visoje įmonės veikloje ir yra asmeniškai atsakingi už įmonės sprendimus, įsipareigojimus ir skolas.
- Komanditinė ūkinė bendrija (suom. kommandiittiyhtiö). Komanditinė ūkinė bendrija nuo paprastos ūkinės bendrijos skiriasi tuo, kad be vieno ar kelių atskaitingų partnerių yra bent vienas investuotojas.
- Kooperatinė asociacija (osuuskunta).
Mokesčiai
Su darbo santykiais susiję mokesčiai apima 35% tarifą ir apima gyventojų pajamų, socialinį bei sveikatos draudimą. Tačiau yra įvairiausių lengvatų, kurios gali būti nustatomos išsiimant mokesčių kortelę.
Į Pridėtinės vertės mokesčių (PVM) mokėtojų registrą privaloma įsiregistruoti per 12 mėnesių gavus 15.000 Eur ir daugiau pajamų.
PVM tarifas Suomijoje yra 24%. Sumažintas 14 % PVM tarifas taikomas maitinimo paslaugoms, restoranams. 10 % – knygoms, laikraščiams ir periodiniams leidiniams, kultūros renginiams, farmacijos produktams ir elektrai. Suomijoje teikiamoms keleivių vežimo paslaugoms taikomas nulinis PVM tarifas.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?