Verslas Slovėnijoje yra puikus pasirinkimas planuojantiems kurti įmonę Europos sąjungoje. Slovėnija – moderni, siūlanti palankią investicinę aplinką, viliojanti investuotojus santykinai nedideliais pelno ir nekilnojamojo turto mokesčių tarifais.
Ne Slovėnijos rezidentai Slovėnijoje gali registruoti ne tik dukterinę įmonę ar įmonės filialą, tačiau UAB, MB bei individualią įmonę. Įregistravus įmonę ir investavus į ją nemažiau 50.000 Eur arba netrumpiau nei 6 mėnesius dirbus Europos sąjungoje registruotoje įmonėje, lengvai gausite leidimą gyventi Slovėnijoje.
Įmonės Slovėnijoje steigimo etapai:
- Slovėnijos mokesčių administratoriui pateikti paso kopiją, registracijos adresą bei mokesčių rezidento pažymėjimą iš šalies, kurioje dirbate ir mokate mokesčius,
- Pateikti prašymą įregistruoti įmonės pavadinimą,
- Patvirtinti įstatus,
- Pateikti prašymą suteikti mokesčio mokėtojo kodą,
- Atidaryti banko sąskaitą,
- Įnešti nemažesnį nei 7.500 Eur įstatinį kapitalą (nereikia, jeigu steigiama individuali įmonė),
- Pradėti veiklą.
Filialo registravimas Slovėnijoje
Plėsti turimą verslą taip pat galima užregistravus filialą Slovėnijoje. Filialo registracijai nereikia steigimo kapitalo ar įmonės banko sąskaitos. Filialą galima įregistruoti pas notarą. Procesui reikalingi dokumentai:
- Išrašas iš patronuojančios įmonės verslo registro, ne senesnis kaip trys mėnesiai ir tinkamai patvirtintas pagal Tarptautinės prekybos teisės dokumentų reikalavimus.
- Paskutinių finansinių metų veiklos ataskaitų rinkinys (sutrumpinta versija). Verslo ataskaitą, kaip ir kitus dokumentus, turi pasirašyti atstovas ir atsakingas buhalteris. Be to, atstovo parašas turi būti patvirtintas notaro.
- Informacija apie pagrindinės įmonės banko sąskaitą.
- Filialo atstovo asmens dokumento kopija.
Visi dokumentai turi būti išversti į slovėnų kalbą ir patvirtinti Apostile. Per 8 dienas nuo filialo steigimo, Slovėnijos mokesčių administratorius turi būti informuojamas apie planuojamas filialo mokestinio laikotarpio pajamas.
Slovėnijoje yra dviejų tipų PVM tarifai: įprastas 22 % ir lengvatinis tarifas – 9,5 %, taikomas tam tikroms paslaugų ir prekių grupėms.
Pelno mokesčio tarifas siekia 19 %.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?