Kirgizijoje yra visiškai neapmokestinamos IT ir gamybos sektoriaus įmonės, eksportuojančios produktus ar paslaugas. Kitų apmokestinimas priklauso nuo verslo formos.
Standartiniai mokesčiai Kirgizijoje yra pelno mokestis, kuris šiuo metu siekia 10% mokesčio tarifą; PVM – 12%; gyventojo pajamų mokestis – nuo 0% iki 5%. Iš viso darbo užmokesčio fondo apmokestinimas siekia apie 37% ir priklauso nuo darbuotojui taikomų lengvatų.
Verslo formos Kirgizijoje
- Uždaroji akcinė bendrovė. Įsteigti UAB Kirgizijoje galima tik turint vietinį partnerį, kuris valdytų didesnę akcijų dalį.
- AB. Įsteigiant akcinę bendrovę nebūtina turėti partnerio, tačiau atsiranda minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas (1.333 Eur).
- Filialas. Filialą galima įsteigti tik atidarius sąskaitą centriniame banke ir užregistravus užsienio kompaniją Kirgizijos teisingumo ministerijoje.
- Atstovybė. Atstovybė negali vykdyti normalios įmonės veiklos ar sudaryti darbo sutarčių. Tačiau atstovybė palankus pasirinkimas, norint atlikti rinkos tyrimus arba reklamos kompaniją, kol steigiamas kitos formos juridinis asmuo.
Įmonės steigimas Kirgizijoje
Įsteigti įmonę Kirgizijoje gali kainuoti nuo daugiau nei 2.000 Eur iki net 7.000 Eur. Ir užtrukti iki dviejų mėnesių. Nors dokumentus galima pateikti anglų ir rusų kalbomis, geriausiai veikti per tarpininkus, advokatus, nes procesas labai painus. Pirmiausiai įmonės steigėjas turi gauti vizą (jeigu jis yra užsienietis ir negyvena Kirgizijoje). Tuomet įmonei turi būti suteikiamas leidimas. Teoriškai abu šiuos procesus galima atlikti internetu, bet reiks nemažai kantrybės.
Vėliau reikės registruoti įmonės buveinės adresą, įmonės steigimo dokumentus registruoti ir patvirtinti pas notarą, tuomet atidaryti sąskaitą vietiniame banke. Kirgizijoje neveikia vieno langelio pricipas, todėl kiekvienas dokumentas turi būti nuneštas į institucijas atskirai. Taip pat šios paslaugos neteikiamos internetu, tad tenka fiziškai stovėti eilėse. Tačiau kantriausiems atsiveria visa vidurio Azijos rinka.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?