Domenas yra interneto administracinis vienetas. Šiuo metu yra per 1,5 tūkst. aukščiausio lygio domenų. Jie skirstomi į valstybės kodo aukščiausio lygio domenus (tokius, kaip .lt (Lietuva), .lv (Latvija) ir kt.) ir bendrinius aukščiausio lygio domenus (tokius, kaip .com, .org, .info ir kt.).
Domenų vardai registruojami specialiuose registruose – WHOIS tipo duomenų bazėse, tvarkomose kiekviename aukščiausio lygio domene.
Kadangi domenas pagal savo paskirtį yra adresas, jo savininkas neturi išimtinių teisių į šį adresą kaip individualų intelektinės nuosavybės objektą. Tačiau domeno savininkas gali turėti išimtines teises į domene naudojamus elementus, tarkim kūrinius ar prekių ženklus. Todėl intelektinės nuosavybės teisių savininkai turi teisę reikalauti, kad kiti asmenys nenaudotų tokių elementų ir/ar jų neplatintų savo vardu.
Ginčai dėl domeno vardo gali būti sprendžiami ginčo šalių derybomis (tiesiogiai) arba taikant neteisminę mediaciją (dalyvaujant tarpininkui), arba kreipiantis į arbitražą ar teismą.
Jeigu ginče dalyvauja užsienio subjektai ir ypač jei ginčas kyla dėl prekių ženklų naudojimo domenuose, galima pasinaudoti Pasaulio intelektinės nuosavybės organizacijos Mediacijos ir arbitražo centro paslaugomis.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?