Gyventojų pajamų mokestis (GPM) Lietuvoje yra progresinis mokestis. Gyventojo pajamos iš darbo santykių, tantjemos bei atlygis už veiklą stebėtojų taryboje, valdyboje, paskolų komitete, iš darbdavio pagal autorines sutartis gautos pajamos, mažųjų bendrijų (MB) vadovų (ne MB narių) pagal civilinę (paslaugų) sutartį už vadovavimo MB veiklą gautos pajamos apmokestinamos taip:
- metinė pajamų dalis, neviršijanti 60 vidutinių šalies darbo užmokesčių (VDU) dydžio sumos, taikomos apdraustųjų asmenų 2020 metų valstybinio socialinio draudimo įmokų (VSD įmokos) bazei skaičiuoti, apmokestinama taikant 20% pajamų mokesčio tarifą;
- metinė pajamų dalis, viršijanti 60 VDU dydžio sumą, taikomą apdraustųjų asmenų 2020 m. VSD įmokų bazei skaičiuoti, apmokestinama taikant 32% pajamų mokesčio tarifą.
Dividendų apmokestinimas
15 % GPM tarifu apmokestinamos pajamos iš paskirstytojo pelno (dividendai) (neatsižvelgiant į metinių pajamų sumą) ir 15 % (atėmus mokesčio kreditą) individualios veiklos pajamos (pagal individualios veiklos pažymą). Verslo liudijimams – fiksuota suma. Tačiau užsienio valtybių, su kuriomis Lietuva yra sudariusi ir taiko dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis, rezidentų gautiems dividendams gali būti taikomas šiose sutartyse nustatytas sutartyse nustatytas mažesnis mokesčio tarifas.
Dividendais taip pat laikomos:
- mažinant bendrovės įstatinį kapitalą, sudarytą ne iš bendrovės dalyvių įnašų, bendrovės dalyvio gautos lėšos ir (arba) jam perleisto turto tikroji rinkos kaina to turto nuosavybės teisės perleidimo bendrovės dalyviui dieną;
- Individualios įmonės savininko, mažosios bendrijos nario iš šių įmonių gautos pajamos, išskyrus pajamų dalį priskiriamą su darbo santykiais ar jų esmę atitinkančiais santykiais susijusioms pajamoms.
Mokestį apskaičiuoja ir sumoka
- Iš Lietuvos įmonės gyventojo (nuolatinio ir nenuolatinio) gauti dividendai priskiriami A klasės pajamoms, nuo kurių mokestį išskaičiuoti, deklaruoti ir sumokėti turi pajamas išmokantis asmuo.
- Nuolatinio Lietuvos gyventojo iš užsienio įmonių gaunami dividendai priskiriami B klasės pajamoms, nuo kurių mokestį sumokėti ir deklaruoti metinėje pajamų deklaracijoje turi pats nuolatinis Lietuvos gyventojas.
Dividendus išmokėjusi Lietuvos įmonė apskaičiuotą pajamų mokestį privalo sumokėti į biudžetą:
- iki to paties mėnesio 15 dienos, kai dividendai išmokėti iki to mėnesio 15 dienos;
- iki to paties mėnesio paskutinės dienos, kai dividendai išmokėti po to mėnesio 15 dienos.
- Dividendus iš užsienio įmonių gavęs gyventojas sumokėti metinėje pajamų deklaracijoje apskaičiuotą pajamų mokestį (užsienio valstybėje sumokėtas pajamų mokestis gali būti atskaitomas) privalo sumokėti į biudžetą, pasibaigus metams, iki kitų metų gegužės 1 d.
Nuo 2018-01-01 Lietuvos įmonė, išmokėtus dividendus turi deklaruoti mėnesinės pajamų mokesčio deklaracijos GPM313 formoje (iki kito mėnesio 15 dienos) bei metinės gyventojams išmokėtų išmokų deklaracijos GPM312 formoje (iki kitų metų vasario 15 d.) ir jos GPM313L ir / ar GPM313U prieduose.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?