Bendrosios gaisrinės saugos taisyklės 12 p. nustato, kad „įmonių, įstaigų, organizacijų valstybės tarnautojų ir darbuotojų gaisrinės saugos mokymą ir atestavimą (žinių tikrinimą) ne rečiau kaip kartą per trejus metus privalo organizuoti įmonių, įstaigų, organizacijų vadovai pagal Minimalius reikalavimus valstybės tarnautojų ir darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymo programoms".
Organizuojant darbuotojų mokymą įstaigoje vadovas privalo:
- Parengti specialią priešgaisrinės saugos mokymo programą (ne mažiau 3 val.);
- Patvirtinti atestavimo tvarką;
- Pasirengti mokymo medžiagą;
- Sukurti testą, po kurio išlaikymo bus pildomas protokolas.
Patarimai organizuojant darbuotojų mokymą:
- Nagrinėjant priešgaisrinės saugos mokymo programos temas, tikslinga aptarti būdingiausius gaisrų atvejus įmonėje;
- Darbuotojų priešgaisrinės saugos mokymui rekomenduojama naudoti įvairias mokymo priemones;
- Atsižvelgiant į įmonės veiklos specifiką, darbuotojų pasirengimą, priešgaisrinės saugos mokymo programą galima papildyti naujomis temomis, ilginti atskiroms temoms numatytą mokymo trukmę. Nagrinėjant temą „Pirminės gaisro gesinimo priemonės“, rekomenduojama praktiškai pademonstruoti atskirų tipų gesintuvų veikimo principą;
- Temos „Veiksmai kilus gaisrui“ nagrinėjimo metu rekomenduojama organizuoti darbuotojų praktines pratybas;
- Įmonėse, kuriose yra parengti darbuotojų veiksmų kilus gaisrui planai, jiems išmokti praktinės pratybos yra privalomos. Rekomenduojama pratybų trukmė – 60 min.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?