Klausimas:
„Darbuotojas atleidžiamas pagal DK 57 str. 1 d. dėl perteklinės pareigybės, bet mėnesio eigoje į tą pačią poziciją priimti 2 darbuotojai. Ar galima skųsti, kad buvo vengta atleisti darbdavio valia?"
Atsakymas:
Atleidimas iš darbo darbdavio valia yra labai sudėtingas procesas. Bendra taisyklė yra tokia: jei darbuotojas neprašo atleisti iš darbo (nei be svarbių priežasčių, nei su svarbiomis priežastimis) ir nepriimamas susitarimas išeiti iš darbo, t. y. Darbo kodekso (DK) 54 straipsnio pagrindu, tada darbdaviui nebelieka daug variantų, kaip jis gali atleisti darbuotoją. Jei atsiranda aplinkybės, kurios yra nustatytos DK 57 straipsnyje, tada atleisti galima. Pavyzdžiui, naikinamas etatas, sumažėja gamybos apimtis, sumažėja planas, vyksta darbo pertvarkymas. Jei nėra tokių pagrindų, tai gali kilti ginčas, kuriame ieškovas turėtų įrodinėti, kad nėra objektyvių priežasčių, o atsakovas, kad tokios priežastys yra. Tokiuose ginčuose būna sprendžiamas pagrindinis klausimas, ar yra objektyvios priežastys, ar yra susidorojimas su darbuotoju.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?