Darbo ginčų vedimo tipai: profesionalus ir mėgėjiškas. Kaip pasiruošti, kad mėgėjiškas darbo ginčų vedimo tipas taptų profesionaliu?
Pirmiausia darbo ginčas turi būti perspektyvus. Tai toks ginčas, kai bent minimalius šansus laimėti darbo ginčą turi tiek ieškovas, tiek atsakovas. Pavyzdžiui, jei darbuotojui nemokamas darbo užmokestis ilgą laiką ir darbdavys tai pripažįsta, tai nėra perspektyvus darbo ginčas.
Darbo ginčai nagrinėjami darbo ginčų komisijose arba teismuose. Darbo ginčų komisija yra ikiteisminė įstaiga, kurioje nagrinėjami praktiškai visi be išimties darbo ginčai. Retomis išimtimis darbo ginčai pradedami nagrinėti teisme, pavyzdžiui, dėl vadovo nusiskundimo buvusiu darbdaviu.
Civilinio proceso taisyklėse numatytos dvi procesinės padėtys (ginčo šalys) yra ieškovas ir atsakovas.
Ieškovas gali būti tiek darbuotojas, tiek darbdavys. Darbo ginčas prasideda nuo darbuotojo arba darbdavio valios. Jis neprasideda nuo valstybinės darbo inspekcijos veiksmo ar iniciatyvos. Inicijuojantis darbo ginčą (ieškovas) pateikia prašymą išnagrinėti darbo ginčą (ieškinį), o atsakovas pateikia atsiliepimą į prašymą. Tai pagrindiniai dokumentai, kurie suformuoja darbo ginčo apimtį, ribas ir atskleidžiama darbo ginčų esmė.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?