Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai 52 Europos valstybes ir teritorijas apimanti erdvė, kurioje mokėjimai eurais atliekami vienodomis sąlygomis.
Pagrindiniai SEPA erdvėje atliekamų kredito pervedimų ir tiesioginio debeto operacijų reikalavimai apibrėžti SEPA reglamente. SEPA reglamento reikalavimai taikomi šioms mokėjimo operacijoms eurais Europos ekonominėje erdvėje, skelbia Lietuvos bankas.
Mokėjimo paslaugų teikėjai taip pat gali teikti SEPA reikalavimus atitinkančias mokėjimo paslaugas kitose teritorijose, nors jose SEPA reglamentas nėra taikomas. Kiekvienoje valstybėje narėje turi būti paskirtos institucijos, užtikrinančios SEPA reglamento laikymąsi. Lietuvoje tokia institucija yra Lietuvos bankas. Kad mokėjimai būtų vykdomi vienodomis sąlygomis, reikia taikyti mokėjimų vykdymo schemas, ir jas rengia rinkos dalyviai.
Šiuo metu yra parengtos ir veikia tokios schemos: SEPA kredito pervedimų schema (angl. SEPA Credit Transfer Scheme), dvi SEPA tiesioginio debeto schemos – pagrindinė (angl. SEPA Core Direct Debit Scheme) ir verslo (angl. SEPA Business-to-Business Direct Debit Scheme) ir momentiniams mokėjimams Europoje atlikti skirta SEPA momentinių kredito pervedimų schema (angl. SEPA Instant Credit Transfer Scheme). Visas šias schemas valdo Europos mokėjimų taryba – Europos mokėjimo paslaugų teikėjus jungianti organizacija. SEPA reikalavimus pirmosios įgyvendino euro zonos šalys (iki 2014-08-01), Lietuva tai padarė 2016-01-01. Ne euro zonos valstybės šiuos reikalavimus įgyvendino 2016-10-31.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?