Klausimas:
„Ar galima iš darbuotojo išskaityti išlaidas už mokymus, jei jie yra būtini darbuotojui norint tinkamai atlikti darbo funkciją?"
Atsakymas:
Mokymų išlaidos nėra ta suma, kuri gali būti išskaitoma iš darbuotojo darbo užmokesčio, jeigu nėra susitarimo. Tačiau jeigu yra toksai susitarimas, tarkim, jeigu tam tikrą laiką darbuotojas neišdirba. Arba jeigu mokymai buvo skirti išimtinai darbuotojo kvalifikacijai kelti, bet tuo metu tiesioginėms funkcijoms atlikti mokymai nebuvo reikalingi. Galbūt jie buvo dėl ateities. Galbūt juose įgytos žinios naudingos darbui, kurio darbuotojas tuo metu net neatliko, nes per trumpai dirbo, ir per greitai išėjo. Tokiu atveju darbdavys gali teigti, kad išlaidos yra išieškotinos, nes įmonė patyrė nuostolį, žalą. Čia jau įrodinėjimo dalykas. Bet jeigu to nėra, manau, kad reikalauti ir išieškoti išlaidų nebūtų galima.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?