Konsignacija, kai jūsų įmonė duoda prekes klientui.

DUK / Konsignacija, kai jūsų įmonė duoda prekes klientui.

  1. Susikurkite užbalansines sąskaitas (jei reikia, jei nenaudosite kor. sąskaitų iš sąskaitų plano), pvz.: 80 - Konsignacinės prekės; 81 - Įsipareigojimai dėl konsignacinių prekių.
  2. Pasiruoškite operacijos rūšį. Siūlome pažymėti požymį "Prioritetas", kad nepriklausomai, kas nurodyta pirkimo pozicijoje, būtų teisingi bendro žurnalo įrašai. Jei žadate atiduoti prekes su išskirtu PVM, tuomet turite sukurti ir PVM kor. sąskaitą. Sąnaudų kor. sąskaitos nereikia pildyti. - pvz.:kosignacija
  3. Sukurkite pardavimo dokumentą Sandėlis=>Prekyba su šia operacijos rūšimi.
  4. Kai reikia išrašyti sąskaitą (kai klientas parduoda prekes) - pasirenkite meniu punktą - Sandėlis=>Konsignaciniai likučiai
    Išsirinkite (naudojant lenteles filtrus) kokiam klientui norite išrašyti sąskaitą ir surašote prekių kiekius stulpelyje Konsigkiekis, kuriuos perkeliate į sąskaitą.

kons.pardavimas1

Užpildote reikiamus laukus: Dokumento data ir Operacijos rūšis ir paspaudžiate mygtuką Kurti dokumentą:

kons.pardavimas

Tada sistema iš konsignacinių dokumentų perkelia nurodytą kiekį prekių į pardavimo dokumentą. Konsignacinis įrašas pasikeičia, sumažėja tiek, kiek išrašoma prekių.
arba
Kitas variantas: jei nenorite, kad konsignacinis dokumentų DK įrašas pasikeistų, o darytų atvirkštinius, tai tuomet Jūs turite daryti prekių grąžinimą ir tada tiesiog daryti pardavimą.

Pastaba:

  • Padarius atvirkštinį įrašą (prekių grąžinimą) Konsignacinių likučių kiekis išliks nepasikeitęs.
  • Praeitų metų Konsignacinio likučio koreguoti (parduoti) nebegalima.