Darbo santykiams užsienio teisė taikoma, kai tai nustato Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys, Lietuvos Respublikos įstatymai ar šalių susitarimai.
Užsienio teisė netaikoma, jeigu jos taikymas prieštarautų Lietuvos Respublikos Konstitucijos bei kitų įstatymų įtvirtintai viešajai tvarkai. Tokiais atvejais yra taikomi Lietuvos Respublikos darbo įstatymai.
Imperatyvios Lietuvos Respublikos darbo teisės normos taikomos nepriklausomai nuo to, kad šalys yra pasirinkusios užsienio teisę.
Darbo sutarties šalys gali pasirikti taikytiną teisę tiek visai sutarčiai, tiek ir jos daliai. Pasirinkimas turi būti išreikštas tiesiogiai arba akivaizdžiai numanomas iš sutarties sąlygų ar kitų aplinkybių. Tai, kad šalys pasirinko taikytiną teisę, neatima iš darbuotojo apsaugos tos valstybės imperatyvių teisės normų, kurios darbo įstatymai būtų taikomi nesant šalių susitarimo dėl taikytinos teisės. Jei šalys savo susitarimu nepasirinko taikytinos teisės, tai taikytina teisė pasirenkama vadovaujantis šiais principais:
- kai darbas nuolatos atliekamas vienoje valstybėje, tai taikoma tos valstybės darbo teisė, nepaisant to, kad darbuotojas laikinai atlieka darbą kitoje valstybėje;
- kai darbuotojas neatlieka pastoviai darbo nei vienoje valstybėje, tai taikomi tos valstybės darbo įstatymai, kurioje yra darbdavio verslo vieta (buveinė);
- kai iš aplinkybių visumos galima daryti išvadą, kad darbo santykiai yra labiausiai susiję su kita valstybe, nei ta, kurios teisė taikytina pagal šio straipsnio 2 dalies 1 ir 2 punktuose išvardintus principus, tai taikoma darbo teisė tos kitos valstybės, su kuria tie darbo santykiai labiausiai susiję.
Tarptautinės sutartys:
- Kai Lietuvos Respublikos tarptautinėmis sutartimis nustatytos kitokios taisyklės, negu tos, kurias nustato šis kodeksas, kiti Lietuvos Respublikos darbo įstatymai, tai taikomos Lietuvos Respublikos tarptautinių sutarčių taisyklės.
- Lietuvos Respublikos tarptautinės sutartys darbo santykiams taikomos tiesiogiai, išskyrus atvejus, kai tarptautinės sutartys nustato, jog joms taikyti yra būtinas specialus Lietuvos Respublikos vidaus teisės aktas.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?