Reikalavimus apskaitos registrams reglamentuoja Lietuvos Respublikos finansinės apskaitos įstatymo (2001 m. lapkričio 6 d. Nr. IX-574 ) 8 straipsnis.
1. Apskaitos registrų skaičių, sudarymo būdą ir formą pasirenka subjektas. Kiekviename subjekte, išskyrus supaprastintą apskaitą pasirinkusius subjektus, nepriklausomai nuo pasirinktų sudaryti apskaitos registrų, turi būti sudaroma didžioji knyga. Jeigu subjektas atlieka grynųjų pinigų operacijas, turi būti sudaromas grynųjų pinigų apskaitos registras.
2. Darant įrašą apskaitos registre nurodoma ši informacija:
- ūkinės operacijos laikotarpis arba data ir užregistravimo apskaitos registre data;
- įrašo unikalus numeris, kai apskaita tvarkoma naudojant apskaitos informacinę sistemą;
- ūkinės operacijos turinys;
- dvejybiniu įrašu pagal sąskaitas arba paprastuoju įrašu įrašyta suma;
- nuoroda į apskaitos dokumentą.
3. Didžioji knyga ir grynųjų pinigų apskaitos registras neturi būti pasirašomi, jeigu laikomasi bent vieno iš šių reikalavimų:
- apskaitos registre įrašas yra nekeičiamas ir identifikuojamas jį arba, kai įrašas atliekamas automatiškai, su juo susijusį įrašą padaręs ir (arba) patvirtinęs asmuo, įrašo padarymo data;
- apskaitos registre pakeitus arba pašalinus įrašą identifikuojamas pakeitimą padaręs ir (arba) patvirtinęs asmuo, pakeitimo arba pašalinimo padarymo data ir išsaugoma prieš įrašo pakeitimą arba pašalinimą buvusi šio straipsnio 2 dalyje nurodyta informacija.
4. Kitais atvejais, nei nurodyta šio straipsnio 3 dalyje, didžioji knyga ir grynųjų pinigų apskaitos registras turi būti pasirašomi subjekto vadovo nustatyta tvarka.
5. Jeigu subjekto ūkinių operacijų informacija kaupiama ir (arba) apskaitos registrai sudaromi ir saugomi keliose veiklos valdymo informacinėse sistemose ir (arba) kituose subjektuose, įrašai subjekto apskaitos registruose gali būti daromi nurodant ūkinių operacijų, užregistruotų kitose veiklos valdymo informacinėse sistemose ir (arba) kituose subjektuose, sumas ne rečiau kaip kartą per ketvirtį, jeigu tokios sumos gali būti pagrįstos šio įstatymo nustatyta tvarka.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?