Pirmiausia visas pirkimo ir importo PVM skirstomas tiesiogiai, kiek tai įmanoma padaryti pagal apskaitos duomenis.
Kitas būdas yra proporcinis (pirkimo (importo) PVM, kurio neįmanoma tiesiogiai priskirti nei PVMĮ 58 straipsnio 1 dalyje nurodytai, nei kitai veiklai.
Pagrindinis kriterijus, pagal kurį PVM mokėtojas, vykdantis mišrią veiklą, turi proporcingai paskirstyti įsigytų prekių ir paslaugų (tiesiogiai nepriskirtinų nei PVM įstatymo 58 straipsnio 1 dalyje nurodytai, nei kitai veiklai) pirkimo (importo) PVM sumas, tai pajamų (išskyrus patį PVM), gautų (gautinų) iš PVM įstatymo 58 str. 1 dalyje nurodytos veiklos (suteikianti teisę į PVM atskaitą veikla), santykis su pajamomis (išskyrus patį PVM), iš bet kokių prekių tiekimo ir paslaugų teikimo.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?