Lietuvos juridiniai asmenys (įmonės) apie atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas užsienio valstybės kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigose privalo pranešti VMI ne vėliau kaip per 5 darbo dienas nuo sąskaitos atidarymo arba uždarymo dienos.
Elektroninių pinigų įstaiga – tai akcinė bendrovė arba uždaroji akcinė bendrovė, kuriai išduota elektroninių pinigų įstaigos licencija ar elektroninių pinigų įstaigos ribotos veiklos licencija, kuria suteikiama teisė leisti elektroninius pinigus Lietuvos Respublikoje ir / ar kitose valstybėse narėse (Elektroninių pinigų ir elektroninių pinigų įstaigų įstatymo 2 straipsnis).
Juridiniai asmenys, VMI teikdami informaciją apie atidarytas ir uždarytas visų rūšių sąskaitas užsienio valstybės Įstaigose, gali naudoti FR0526 formą arba gali VMI pateikti laisvos formos pranešimą, kuriame būtų nurodomi tokie duomenys: juridinio asmens kodas; juridinio asmens pavadinimas; valstybė; valiuta; sąskaitos atidarymo ir / arba uždarymo data; užsienio valstybės Įstaigos, kurioje atidaryta ir / arba uždaryta sąskaita, S. W. I. F. T. kodas (BIC), jeigu jo neturi — kitas kredito, mokėjimo ir elektroninių pinigų įstaigos kodas, pavadinimas, sąskaitos (-ų) numeris (-iai).
Prievolė informuoti VMI ir pateikti FR0526 formą, iki kalendorinių metų, einančių po tų kalendorinių metų, kuriais buvo viršytas 15.000 Eur apyvartos (įplaukų) dydis, gegužės 1 d. atsiranda tiems gyventojams, kurie atitinka visas žemiau išvardintas sąlygas:
- yra nuolatiniai Lietuvos gyventojai, fiziniai asmenys, tapę nuolatiniais Lietuvos gyventojais pagal GPMĮ nuostatas,
- ir yra atidarę arba uždarę bet kokios rūšies sąskaitą (-as) užsienio valstybių įstaigoje,
- ir kai toje pačioje įstaigoje turimos sąskaitos bendras metinis apyvartos (įplaukų) dydis per kalendorinius metus yra lygus arba didesnis kaip 15.000 Eur.
Gyventojams, kurie neatitinka, aukščiau išvardintų sąlygų, VMI informuoti apie užsienio valstybių įstaigose atidarytas ir uždarytas sąskaitas nereikia, tačiau VMI pareikalavus Mokesčių administravimo įstatymo nustatyta tvarka, pavyzdžiui, patikrinimo metu, informacija turi būti pateikiama. Ataskaitiniu laikotarpiu yra laikomi kalendoriniai metai. Tuo atveju, jeigu nuolatinis Lietuvos gyventojas pagal GPMĮ nuostatas turi teisę neteikti metinės pajamų deklaracijos GPM308 arba pranešimo FR0526 nepateikė kartu su metine pajamų deklaracija, jis VMI jį turi pateikti iki kalendorinių metų, einančių po ataskaitinio laikotarpio, gegužės 1 d. Gyventojas, tapęs nuolatiniu Lietuvos gyventoju pagal GPMĮ nuostatas, metinę pajamų deklaraciją GPM308 už kalendorinius metus, kuriais atvyko į Lietuvą, turi pateikti ne vėliau kaip iki kitų po atvykimo kalendorinių metų gruodžio 31 d. kartu pateikdamas ir užpildytą pranešimą FR0526.
Pranešimas teikiamas elektroniniu būdu per EDS.
Pranešimas tikslinamas asmens iniciatyva ir / ar pagal mokesčių administratoriaus informacinį pranešimą. Pranešimas, kuriame nurodyti ne visi duomenys arba nurodyti klaidingi, turi būti patikslintas per 10 dienų nuo asmeniui išsiųsto pranešimo gavimo dienos, pateikiant mokesčių administratoriui iš naujo teisingai užpildytą Pranešimą su visomis tais metais atidarytomis ir / ar uždarytomis sąskaitomis.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?