Europos Komisija, atsižvelgdama į Lietuvos ir kelių kitų valstybių narių prašymus, 2023 m. balandžio 17 d. priėmė sprendimą (ES) 2023/829 „Dėl importuojamų prekių, skirtų nemokamai išdalyti ir naudotis nuo karinės agresijos Ukrainoje bėgantiems asmenims ir Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims, neapmokestinimo importo muitais ir PVM“ valstybinėms organizacijoms ir paramos gavėjo statusą turinčioms organizacijoms netaikyti muitų ir pridėtinės vertės mokesčio (PVM) už importuojamas prekes, kurios yra skirtos nemokamai išdalyti ir duoti naudotis nuo karo Ukrainoje bėgantiems ir Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims. Šis Europos Komisijos teisės aktas taikomas neapmokestinant prekių, importuotų nuo 2023-01-01 iki 2023-12-31.
Europos Komisijos sprendimas taip pat numato galimybę į Ukrainą išgabenti Lietuvoje išleistas į laisvą apyvartą importo muitais ir PVM neapmokestintas prekes, kurios būtų skirtos Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims. Šiuo atveju į Lietuvą valstybinių ar paramos gavėjo statusą turinčių organizacijų importuotos prekės pagal savo pobūdį turėtų būti skirtos nemokamai išdalyti ar duotos naudotis nuo karo Ukrainoje bėgantiems asmenims. Jeigu prekės nepanaudojamos Lietuvoje, jos galėtų būti perduotos Ukrainos valstybinėms organizacijoms arba labdaros ar filantropinėms organizacijoms, tačiau atkreipiame dėmesį, kad prekės gali būti perduotos tik toms Ukrainos organizacijoms, kurių teisę nemokamai dalyti prekes Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims yra patvirtinusios Ukrainos kompetentingos institucijos. Todėl Lietuvoje prekes importavusios organizacijos prieš jas perduodamos turėtų įsitikinti, kad prekės perduodamos tik Ukrainos kompetentingų institucijų patvirtintoms organizacijoms.
Jeigu į Lietuvą įvežamos prekės skirtos Ukrainoje likusiems stokojantiems asmenims ir jau importo metu žinoma, kad importuojamos prekės bus išgabentos į Ukrainą, siekiant išvengti papildomų formalumų atlikimo ar nesusipratimų dėl Ukrainos patvirtintų organizacijų turimų teisių prekes nemokamai dalyti stokojantiems asmenims, prekėms vietoj išleidimo į laisvą apyvartą procedūros įforminimo rekomenduojame pasirinkti kitą muitinės procedūrą – tranzito, muitinio sandėliavimo, laikinojo įvežimo ar pan. muitinės procedūrą arba laikinąjį saugojimą.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?