Vyriausybė yra parengusi mokestinę reformą, kuri labiausiai paveiks individualią veiklą vykdančių asmenų apmokestinimą.
Tačiau reikia atkreipti dėmesį ir į kitus svarbius pakeitimus, kurie turės įtakos verslui:
-
Automobilių įsigijimo ir naudojimo išlaidų atskaitymai. Atsižvelgiant į taršumo lygį, bus nustatomas konkrečių iš pajamų galimų atskaityti automobilių įsigijimo ir naudojimo išlaidų sumos ir sąlygos. Tai reiškia, kad bus galima įdėti į sąnaudas ne visą automobilio įsigijimo kainą. Automobilio eksploatavimo išlaidos būtų priskiriamos leidžiamiems atskaitymams proprocingai atskaitomai įsigijimo kainos daliai;
-
Pasyvių pajamų iš dividendų, nekilnojamojo turto nuomos ir kitų pajamų apmokestinimas GPM. Pajamų daliai, viršijusiai 60 VDU ir siekiančiai iki 120 VDU (2023 m. – 202.188 Eur), taikyti 5 % tarifą, o viršijus 120 VDU – taikyti 7 % tarifą pajamų daliai daugiau kaip 120 VDU. Siūloma susumuoti visas pajamas ir taikyti naujus tarifus. Vadinasi, efektyvusis bendras pelno apmokestinimas, išmokant dividendus (po pelno mokesčio ir GPM), Lietuvoje išaugtų nuo 27,7 % atitinkamai iki 32 % ir 33,7 %.
Todėl verslui reikia įsivertinti, ar nereikėtų dar šiais metais išsimokėti sukauptų dividendų, siekiant mažesnio apmokestinimo ir šiais metais įsigyti brangesnį automobilį įmonės vardu, kol dar galima įsigijimo kainą dėti į sąnaudas.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?