Asmeninio (akcininko) lygmens apmokestinimo pasirinkimai
Turint verslą mokesčius reikia mokėti. E - komercija kaip verslo modelis yra išskirtinis, nes nevaržo darbo vietos, todėl mokesčių tikslais galima pagalvoti apie rezidavimo sprendimus. Tokiu būdu galima sutaupyti mokant mažesnius mokesčius bei gyventi šiltuose kraštuose.
Verslui tapus sėkmingu galima pagalvoti apie mokesčių rezidento keitimo sprendimus bei tokiu būdu sutaupyti sumokant mažesnius mokesčius.
Bendra, dažniausiai naudojama taisyklė norint tapti kitos valstybės rezidentu mokesčių tikslais – reikia atitikti bent vieną iš šių kriterijų:
- išbūti ne mažiau nei 183 dienas toje valstybėje, kurios mokestiniu rezidentu norite tapti, arba
- Įkurti pagrindinės veiklos ar ekonominį, socialinį centrą toje valstybėje.
Pagrindinė rizika keičiant mokestinį rezidentą, visgi iškyla Lietuvoje. Nes Lietuvos valstybė nenori taip lengvai paleisti savo mokestinio piliečio, tad gali tekti susimokėti mokesčius ne tik svetur, bet ir Lietuvoje. Jeigu tinkamai įgyvendinti aukščiau paminėti kriterijai – didžioji dalis rizikų sumažėja. Taip pat galima išskirti keletą kriterijų, kurių pagrindu nustatoma, ar asmuo būtų laikomas nuolatiniu Lietuvos gyventoju, ar ne:
- Darbo santykiai Lietuvoje: bet kokios darbo sutartys Lietuvoje turėtų būti nutraukiamos.
- Aktyvūs pajamų šaltiniai Lietuvoje neturėtų likti. Galima pasilikti pasyvius pajamų šaltinius: nekilnojamo turto nuoma, dividendai ir pan.
- Nekilnojamas turtas: nekilnojamą turtą patartina parduoti, bet yra galimybė šį turtą perleisti kažkam administruoti arba išnuomoti.
- Socialinė, kultūrinė, politinė veikla: visi turimi abonementai į sporto klubą turėtų būti nutraukti, nereikėtų dalintis nuotraukomis iš renginių socialinėje erdvėje.
- Banko sąskaitos. Idealiausia būtų uždaryti visas banko sąskaitas Lietuvoje ir atsidaryti užsienyje. Jeigu tokios galimybės nėra, tai daugiau naudotis užsienio banko:sąskaita negu lietuviška.
- Visi kiti ryšiai su Lietuva. Šeima, žmona, vaikai tai pat turėtų išvykti kartu, kitu atveju, jiems likus Lietuvoje, bus traktuojama, kad ryšiai su Lietuva nėra nutraukti.
Mokesčių rezidavimo keitimas gali būti patrauklus, tačiau visuomet yra ir papildomų rizikų. Viena iš pagrindinių rizikų - Lietuvoje neužtenka deklaruoti išvykimo, prašoma įrodyti, kad verslo centras taip pat yra iškeltas. VMI žiūri į bendrą visumą – socialinių ekonominių interesų centrą.
Populiariausios mokestinio rezidavimo valstybės:
- Ispanija: sudėtinga mokestinė sistema, progresiniai mokesčiai, Bekhemo įstatymas, kuris leidžia mokėti fiksuotą 25% mokesčių tarifą nuo visų pajamų.
- Kipras: fizinis asmuo yra atleidžiamas nuo apmokestinimo nuo bet kokių iš kitos valstybės gaunamų dividendų ar pasyvių pajamų; palankios darbo sąlygos – jeigu asmuo turi darbo santykius Kipre ir jo pajamos viršija 55 000 EUR bruto per metus, tada yra galimybė gauti 50% mokesčių lengvatą.
- UAE – pilkoji zona, nėra jokio asmeninio pajamų mokesčio, nėra deklaracijų, nėra ataskaitų, įmonių pelno mokestis yra 9%.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?