Straipsnis galioja:
nuo {{c.currentPost.validFrom}}
iki {{c.currentPost.validTo}}
Nėra žymų
Yra pakeitimų
Pagrindinis principas: platintojai turi savarankiškai nustatyti prekių ir paslaugų, parduodamų internetu, kainas.
- Platintojams draudžiama tartis su konkurentais, platinančiais panašaus pobūdžio prekes ir paslaugas, dėl kainų ar taikomų nuolaidų. Draudimas apima ir susitarimus, kuriuos įgyvendinant pasitelkiama programinė įranga (įskaitant kainų algoritmus), padedanti nustatyti kainas.
- Platintojams draudžiama tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai tartis dėl platintojo taikomų minimalių arba fiksuotų perpardavimo kainų ar nuolaidų.
Kad geriau suprastumėte visus reikalavimus dėl kainodaros, pateiksime keletą pavyzdžių. Vienas iš jų — Lietuvos vairuotojų mokymo ir kvalifikacijos kėlimo mokyklų asociacijos (LVMA) byla:
- Konkurencijos taryba pripažino, kad 26 vairavimo mokyklos bei LVMA sudarė kartelį ir susitarė pakelti vairavimo kursų kainas Vilniuje, Kaune bei Jurbarke. Tarpininkaujant LVMA, 15 sostinės mokyklų ne tik susitarė padidinti visų vairavimo mokymo kategorijų (A, B, C, CE, D) ir Jų kombinacijų įkainius, bet Ir siekė, kad nustatytą kainų lygį taikytų ir kitos vairavimo mokyklos Vilniuje. Susitarimo dalyviai, valdantys vairavimo aikšteles, grasino konkurentams nutraukti su jais sudarytas aikštelių nuomos sutartis, jeigu šie nepakels paslaugų įkainių iki nurodyto kainų lygio. Kaune iki metų pabaigos įvyko mažiausiai 18 susitikimų, per kuriuos 8-ių vietos vairavimo mokyklų atstovai tarėsi dėl kainų. Po susitikimų jie aktyviai stebėdavo vieni kitų paslaugų įkainius, susirašinėjo ir ragino taikyti sutartas kainas. Susirašinėdami tarpusavyje apie paslaugų kainas, Kauno mokyklų atstovai vartojo kodinius išsireiškimus — „mokymų kokybė“, pvz.: „Stengsimės mokymo kokybę padidinti ne tik B, bet visas [kategorijas]“; „Primenu, kad susireguliavome mokymo kokybę“ bei kainų keitimo klausimams buvo vartojamas išsireiškimas „sutvarkyti“ / interneto svetainę.
Dar vienas geras pavyzdys — tai E-TURAS byla:
- E-TURAS sistemos administratorius įvedė techninį apribojimą nuolaidoms, taikomoms per šią sistemą parduodamoms kelionėms, dėl kurio kelionių agentūros galėjo taikyti ne didesnę kaip 3 procentų dydžio pagrindinę nuolaidą. Prieš įvedant šį techninį apribojimą, E-TURAS sistemoje buvo patalpintas sisteminis pranešimas, informuojantis kelionių agentūras apie nuolaidos apribojimą. Išvada: kelionių agentūros tarpusavyje atskleidė, kokio dydžio nuolaidą jos ketina taikyti ateityje, taip nebyliu pritarimu išreikšdamos bendrą valią dėl elgesio atitinkamoje rinkoje.
„ODA LT“ ir šešių jos platintojų draudžiamų susitarimų byla yra ne mažiau įdomi:
- KT vertinimu, Oda LT ir šešios jos gaminamas odos priežiūros priemones platinančios įmonės susitarė vartotojams nepardavinėti „Odos LT“ produkcijos mažesnėmis nei gamintojos nurodytomis kainomis ir netaikyti nuolaidų.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
Sukurti straipsnį
10 aktyviausių autorių :
Publikuoti straipsniai:
Susisiekite su mumis: [email protected]
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?