Kokie dokumentai reikalingi atliekant importo/eksporto procedūras ir kokie teisės aktai tai reglamentuoja?
Klausimas:
„Kokie dokumentai reikalingi atliekant importo/eksporto procedūras ir kokie tarptautiniai, nacionaliniai ir vidiniai Muitinės teisės aktai tai reglamentuoja?"
Atsakymas:
Situacija nemaloni tiek Jums, tiek mums, kai verslo ir muitinės nuomonės išsiskiria. Čia reiktų, kad teismas išaiškintų ar Jūs, ar mes, traktuojame tinkamai šią situaciją. Nes čia tiesiog skiriasi požiūris.
Kitas variantas, rašyti Muitinės departamentui pasiūlymus kaip keisti teisinį reguliavimą.
Teisinių ginčų padaugėjo nuo 2022-02-24 Iki šios dienos Lietuva yra turėjusi tik du teisinius ginčus dėl sankcijų taikymo. Vienas iš jų, kai buvo išvežtos stabdymo pavaros iš Ignalinos reaktoriaus. Dabar jų daugėja, pernai buvo 20, šiemet jau 50 teisinių ginčų ir tendencija yra tokia, kad teisinių ginčų dėl sankcijų taikymo skaičius auga. Mokestinių ginčų yra gaunama šimtais, ginčų dėl pareigūnų veiksmų yra gaunama tūkstančiais. Kitas matavimo kriterijus yra sudėtingumas. Tarkim, dėl to, kad pareigūnas nemandagiai aptarnavo, ginčai nėra teisiškai labai sudėtingi. Šiuo atveju, ginčai dėl sankcijų taikymo gali būti sudėtingi. Mokestinių ginčų muitinė laimi 86%, o dėl sankcijų dar nėra susiformavusios teisinės praktikos, kol kas dauguma dar juda per teismus. Tačiau ginčai dėl sankcijų taikymo ir mokestiniai nėra tapatūs.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?