Klausimas:
„Kodėl valstybinės įstaigos (pvz. ligoninės, kariuomenė) ne visada daro viešus pirkimus? Kartais kreipiasi tiesiai į prekybininką ar gamintoją ir perka be konkursų. Ar yra kažkur apibrėžta, kad pirkimai turėtų būti vieši, o kada — nebūtinai."
Atsakymas:
Išimtiniais atvejais perkančioji organizacija gali skelbti viešąjį pirkimą neskelbiamų derybų būdu, tačiau tai leidžiama tik pagal įstatyme nurodytas sąlygas. Pavyzdžiui, gydymo įstaigos dažnai kreipiasi į vieną tiekėją ir nevykdo viešojo pirkimo, tačiau jos vis tiek vykdo viešąjį pirkimą pagal nustatytas procedūras. Šiuo atveju, pasirinktas pirkimo būdas galbūt nėra visiškai suprantamas visuomenėje, tačiau pagal įstatymą jis yra teisėtas. Pavyzdžiui, jei sugedo rentgeno aparatas ir gydymo įstaigai reikalingos skubios remonto paslaugos, jie gali pasirinkti tiekėją, kuris tiekia remonto paslaugas, o ne įsigyti naują aparatą. Tokiu būdu, pasirinkus šį būdą, įstaiga įsigyja reikalingas paslaugas ar prekes pagal išimtines aplinkybes.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?