Atostogų planavimo ir suteikimo procesas - derinimo, suteikimo tvarka, atostogų suteikimo terminai po darbuotojo pareiškimo padavimo, atostogų įforminimas ir pan. - nėra įstatymų detaliai reglamentuotas.
Darbo kodeksas leidžia atostogų suteikimo tvarką nustatyti įmonės vidaus teisės aktuose. Tik svarbu, kad tokia tvarka nepablogintų darbuotojų padėties lyginant su Darbo kodekse numatyta. Kai įmonėje atostogų suteikimo procesas nėra reglamentuotas įmonės vidaus tvarkos taisyklėmis, yra būtinas individualus darbuotojo ir darbdavio susitarimas dėl atostogų suteikimo.
Remiantis Darbo kodeksu, dėl kasmetinių atostogų suteikimo šalys turi susitarti, turi būti suderinta abiejų šalių valia. Darbuotojas turi bendradarbiauti su darbdaviu ir atvirkščiai, kartu derinant tiek asmeninius darbuotojo, tiek darbdavio interesus.
Šis susitarimas tampa šalims abipusiu privalomu įsipareigojimu. Taigi, aiškinant DK sistemiškai, darytina išvada, kad kasmetinių atostogų eilės sudarymo tvarka gali būti įtvirtinta lokaliniame teisės akte, ji gali būti įgyvendinama sudarant darbuotojų atostogų grafiką, o taip pat ji gali būti sudaroma ir žodine forma, kuri yra galiojanti, teisėta ir vykdytina, jei atitinka šalių tikrąją valią.
Kasmetines atostogas galima iforminti šiais būdais:
- Įmonės vidaus dokumentais: rašytiniu darbuotojo prašymu, jo suderinimu su tiesioginiu, ar įmonės vadovu, rašytiniu vadovo įsakymu.
- Elektroninėmis priemonėmis: naudojantis dokumentų valdymo sistemomis.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?