Iš esmės šioje normoje numatyti reikalavimai, kurių be abejonės negali pažeisti juridinio asmens pavadinimas. Straipsnio tema aktuali todėl, nes, deja, paskutiniu metu daugėja įvairių registruojamų pavadinimų, kurie galimai gali kelti abejonių. Tad apžvelgtini akivaizdūs pagrindiniai reikalavimai pavadinimui – t. y. kam tikrai negali prieštarauti juridinio asmens pavadinimas, nes juk pavadinimai registruojami kartu su juridiniu asmeniu.
Pirma, juridinio asmens pavadinimas negali prieštarauti gerai moralei ir viešai tvarkai. Tai reiškia, kad pavadinime negali būti agresiją, smurtą skatinančių žodžių ar sąsajų bei keiksmažodžių ar jų darinių, žmogų ar jo teises žeminančių išsireiškimų ir t. t. Iš esmės tokiu būdu civilinės teisės saugo geros moralės principus ir viešąją tvarką.
Antra, juridinio asmens pavadinimas negali būti tapatus ar netgi panašus į kito juridinio asmens pavadinimą. Čia svarbu tai, jog reikia atsižvelgti į juridinio asmens teisinę formą, nes tai svarbu nustatant, ar juridinių asmenų pavadinimai yra panašūs. Vadinasi skirtinga teisinė forma gali būti prielaida teigti, kad juridinių asmenų pavadinimai nepanašūs, nes visuomenė jų netapatina dėl skirtingos juridinės formos, pavyzdžiui, UAB ir viešoji įstaiga. Tačiau vien tik skirtingos juridinės formos netapatumas, žinoma, savaime nėra pakankamas pagrindas konstatuoti, kad pavadinimai netapatūs. Žinoma, vertinant pavadinimų panašumą, atsižvelgiama ar pavadinimai neklaidina visuomenės, ar juridiniai asmenys priskiriami prie privačių, ar viešų. Pavyzdžiui, pavadinimas negali būti tapatus ir labai panašus į kito tarptautiniu, pasauliniu mastu ar Lietuvos visuomenei žinomą kito juridinio asmens pavadinimą, prekės ženklą, jo reklamos šūkį ar panašiai. Tai tokie atvejai, kai atitinkami „vardai, prekės ženklai, pavadinimai“ žinomi dėl savo paplitimo realioje ar virtualioje erdvėje, jau yra anksčiau „įregistruoti“ nei juridinio asmens pavadinimas bei taip pat ir tokie atvejai, kai nebūtinai yra kaip nors formaliai pripažinti, tačiau vis tiek žinomi tam tikrai auditorijai ar jos daliai.
Trečia, prieš tai nagrinėtas antrasis punktas reiškia ir tai, kad juridinio asmens pavadinimas apskritai negali klaidinti visuomenės dėl neteisingos informacijos pateikimo apie juridinį asmenį. Tai reiškia, kad juridinio asmens pavadinimas neturi būti sudarytas taip, kad leistų manyti, jog juridinis asmuo yra atitinkamos teisinės formos, vykdo tam tikrą konkrečią veiklą ar skatina tam tikrus konkrečius veiksnius, pavyzdžiui, vykdo veiklą, kuria siekia skatinti oro taršos mažinimą ar apsaugoti laukinius gyvūnus. Žinoma, juridinio asmens pavadinimas gali neturėti nieko bendra su jo vykdoma veikla, tačiau negali būti toks, kuris akivaizdžiai klaidina visuomenę dėl minėtų aspektų.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?