Klausimas:
„Ką daryti jeigu darbo ginčų komisijos sprendimas netenkina. Ar tiesa, kad didžioji dalis darbo ginčų bylų yra išsprendžiama darbdavio nenaudai?"
Atsakymas:
Mano patirtis rodo, kad dauguma darbo ginčų yra išsprendžiama taikiai. Sunku būtų pasakyti kiek procentų ta taika darbdavio naudai, o kiek darbuotojo. Mano nuomone, jeigu taikos sutartis, dažniausiai būna vienodai, ir tokių, ir tokių. Kada nėra taikos sutarties, visgi daugiau ginčų darbuotojo naudai, jeigu imame visus ginčus. Tačiau jeigu imame perspektyvius ginčus, kur turi galimybę darbdavys laimėti, mano praktikoje, didžiąją dalį ginčų laimi darbdavys. Darbdaviai yra profesionalesni, įdeda daugiau energijos į perspektyvius ginčus, kuriuos galima laimėti. Arba, jeigu grįžtame prie taikos sutarčių, tai jie moka arba pasitelkia atstovus, kurie moka, paveikti darbuotojo psichologiją ir sudaryti naudingas taikos sutartis.
Kai kalbu apie paveikimą psichologijos, tai kalbu teigiama, gerąja prasme, kad iš esmės, tikrai paveikimas arba teisingumo įtvirtinimas, gali būti iš gerosios pusės, kad darbdavys ir darbuotojas prieina prie kompromiso. Taigi dažniausiai baigiasi kompromisu, bet norint pasiekti kompromisą, reikia atlikti ir kitus žingsnius. Daug taikos sutarčių sudaroma jau darbo komisijos ginčo svarstymo metu, po baigiamųjų kalbų, taigi profesionalaus atstovavimo taisykles reikia žinoti ir naudoti. Gali būti, kad taikos sutartis bus tik paskutinis variantas, jau įgyvendinus visą strategiją ir visas taktikas iki tol.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?