Informacija yra reikšminga, jei jos nepateikimas ar neteisingas pateikimas gali iškreipti finansinių ataskaitų duomenis ir turėti įtakos finansinių ataskaitų informacijos vartotojų priimamiems sprendimams.
Registruodama apskaitoje nereikšmingus ūkinius įvykius ir ūkines operacijas ir atskleisdama juos finansinėse ataskaitose, įmonė gali taikyti paprastesnius būdus. Kitose (balanse, pelno (nuostolių) ataskaitoje, nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitoje, jei įmonė sudaro nuosavo kapitalo pokyčių ataskaitą) finansinėse ataskaitose pateikta informacija gali būti neatskleidžiama aiškinamajame rašte, jeigu ji nėra reikšminga.
Nustatant informacijos reikšmingumą, ji vertinama ne tik kiekybiniu požiūriu, bet vertinamas ir jos turinys. Priimant sprendimą, bet kuris kriterijus gali turėti lemiamos įtakos. Nereikšmingos sumos gali būti sujungiamos su panašaus pobūdžio ar paskirties sumomis, kurios pateikiamos ir atskleidžiamos finansinėse ataskaitose.
Kaip atskirti reikšmingą informaciją nuo nereikšmingos, tikslių kriterijų nėra nurodyta. Kai kuriuose šaltiniuose pateikiama nuomonė, kad suma, didesnė kaip 5 proc. straipsnio sumos, gali būti reikšminga. Toks požiūris jokiu būdu nėra taisyklė, nes įmonės pačios nustato reikšmingumo kriterijus. Be to, reikšmingumas vertinamas ne tik pagal sumos dydį, bet ir pagal pobūdį. Pavyzdžiui, atskirai pateikiami atidėjinių straipsniai, nors jų sumos gali būti nedidelės, tačiau finansinių ataskaitų informacijos vartotojui ši informacija reikšminga.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?