Turkija vilioja užsienio investuotojus palankia mokestine aplinka ir stabilia ekonomika. Standartinis pelno mokestis įmonėms siekia 20 %, tačiau dividendų apmokestinimas vos 10 %. Standartinis PVM tarifas siekia 18 %, tačiau galioja nemažai lengvatų knygoms, tekstilei, maisto produktams, žemės ūkiui, medvilnei, riešutams, kai kurioms paslaugoms. Lengvatinis PVM tarifas siekia vos 8 % ir net 1 % tarifą.
Turkija priklauso NATO aljansui, Turkija turi dvigubo apmokestinimo išvengimo sutartis su Europos sąjungos šalimis narėmis bei Norvegija, Šveicarija. Taip pat Turkijoje taikomi vienodi įstatymai ir įmonės steigimo reikalavimai tiek savo šalies piliečiams, tiek užsienio investuotojams. Tai reiškia paprastesnes įmonės steigimo procedūras. Įmonė Turkijoje gali būti įsteigta vos per vieną darbo dieną, visi reikalingi dokumentų šablonai paskelbti Turkijos vyriausybės interneto svetainėje.
Čia pat vieno langelio principu galima ir pateikti dokumentus Prekybos rūmams dėl įmonės įregistravimo Prekybos registrų direktoratuose. Šiuo metu galima pasirinkti iš tokių verslo formų Turkijoje:
- Akcinė bendrovė (AB);
- Uždaroji akcinė bendrovė (UAB);
- Mažoji bendrija;
- Ribota partnerystė;
- Partnerystė, ribota akcijomis.
Visoms verslo formoms atidaryti galioja tie patys reikalavimai, išskyrus minimalaus įstatinio kapitalo reikalavimas, kuris gali svyruoti nuo 1 Eur. iki 1,000 Eur.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?