„McKinsey“ tyrimo rezulatai rodo, kad 55 % nuo 18 iki 34 metų respondentų geriau sekasi palaikyti gerą psichologinę sveikatą ir efektyviau dirbti nuotoliniu būdu. Kitose amžiaus grupės šis skaičius taip pat yra didesnis nei pusė darbuotojų (apie 54 %). Lietuvoje mokslininkų atliktų tyrimų duomenys rodo, kad darbuotojams darbo nuotoliniu būdu forma atrodo patraukliai dėl didesnės autonomijos, kelionės iki darbo išlaidų sumažinimo, tačiau taip pat darbuotojams gali trūkti bendravimo su kolegomis*. Tarptautinės kompanijos dalinasi patirtimi, kokias darbo nuotolinio, hibridinio ir biure organizavimo strategijas pasirinkus, galima skaičiuoti nuolat augančio produktyvumo rezultatus.
1. Mitas. Darbo rutinos nesilaikymas
Apskaitos programos B1.lt komandos nariai patys renkasi, ar jie dirbs biure, nuotoliu, ar hibridiniu būdu. B1.lt atstovė Laura Žiliūtė–Mikuckienė pasakoja, kad nepaisant darbo formos, visiems galioja vienodos taisyklės ir darbo laikas.
„Nuotoliu, biure ir net kitose valstybėse dirbantys komandos nariai 8 val. Lietuvos laiku pradeda darbą. Iki 9 val. sudalyvauja susirinkime tik su tais komandos nariais, su kuriais dirba ties projektu. Susirinkimo metu aptariami rezultatai, suplanuojami dienos darbai ir išsprendžiami svarbūs klausimai. Susirinkimas trunka iki 20 minučių“, – apie darbo vidaus taisykles pasakoja Laura Žiliūtė–Mikuckienė.
Toks susirinkimas svarbus ne tik todėl, kad visi komandos nariai žinotų jiems svarbią informaciją apie projekto įgyvendinimo eigą, tačiau ir galėtų pabendrauti, palaikyti ryšį, didinti įsitraukimą, įvertinti pasiektus rezultatus.
Kita svarbi taisyklė, nors visą darbo dieną kolegos gali laisvai bendrauti vieni su kitais, tiek dirbančiais biure, tiek ir nuotoliu, pasibaigus darbo dienai (17 val.) trukdyti kolegų nepriimtina.
Rekomenduojame: B1.lt programos vartotojai su personalu dirba šiuolaikiškai. Personalo modulyje yra lengvai formuojamas ir atnaujinamas sąrašas asmenų kurie dirba arba yra dirbę įmonėje. Taip pat:
- Darbo sutarties generavimas. Vedama visa reikiama informacija apie asmenį kuris dirba įmonėje.
- Prašymai. Dirbančių įmonėje asmenų su planu „Darbuotojas" pateikti įvairūs prašymai. Vadovas gali matyti ir juos patvirtinti arba atmesti. Matomas visų darbuotojų prašymų sąrašas.
- Sutartys ir darbo sutarčių registras. Taip pat galima matyti pasirinktai datai galiojančius dokumentus.
- CV. Vedami visi gauti gyvenimo aprašymai iš kandidatų, yra galimybė pridėti reikiamus komentarus ir pastabas. Pažymėti ar kandidatas tinkamas ar ne ir turėti informaciją vienoje vietoje.
2. Mitas. Vidinės komunikacijos iššūkiai
Darbo kodeksas numato darbdaviui būtinybę darbuotoją aprūpinti visomis darbui reikalingomis drabo priemonėmis. Jeigu dirbdamas nuotoliniu būdu darbuotojas patiria papildomų išlaidų, susijusių su jo darbu, darbo priemonių įsigijimu, įsirengimu ir naudojimu, jos kompensuojamos kompanijos.
Laura Žiliūtė–Mikuckienė atskleidžia, kad tinkamų priemonių naudojimas yra ypač aktualus IT kompanijoms, siekiančioms užtikrinti kibernetinį saugumą. Todėl visi darbuotojai turi savo darbo priemonių krepšelį ir gali jį išnaudoti pagal savo poreikius.
Rekomenduojame: Žinoma sklandžiam darbui, kai dalis darbuotojų dirba biure, o kita dalis nuotoliniu būdu, būtini išmanūs sprendimai, tai reiškia dirbti vienoje sistemoje. Galima palyginti darbą „debesyje“ ir „darbalaukyje“. Debesies privalumai vienareikšmiškai nusveria alternatyvas. Programos B1.lt buhalteriams vartotojai nesijaudina, kad sugedus kompiuteriui pradings ir visa jame esanti informacija. Programoje suvesti duomenys talpinami apsaugotame serveryje su periodiškai atnaujinamomis atsarginėmis kopijomis.
3. Mitas. Rezultatų atskaitingumo nebuvimas
Trečias mitas, kuris darbdavius verčia kilstelti antakius, išgirdus apie nuotolinį darbą yra rezultatų atskaitingumas. Pastebėta, kad darbuotojų produktyvumas gali padidėti iki 10 % vien dėl to, kad jie patys gali kontroliuoti savo darbo sąlygas ir nuspręsti kur, kaip ir kada dirbs. Tačiau darbas nuotoliu vienareikšmiškai susijęs su darbuotojo ir darbdavio atsakomybe, savarankiškumu, ir tiesą sakant, didesniu objektyvumu. Todėl B1.lt komandos rezultatai skaičiuojami pagal aiškiai apibrėžtus kriterijus.
„Ši darbo forma daugiau nei bet kuri kita, reikalauja argumentų ir faktų kalbos. Todėl rezultatai yra vertinami pagal iš anksto aiškiai apibrėžtus kriterijus, kaip pavzydžiui, terminai, projektų skaičius arba sudėtingumas, komandos įsitraukimas, projekto sėkmė (naujų vartotojų ar klientų skaičius) ir pan. Todėl pasirinkusi tokį darbo modelį B1.lt komanda džiaugiasi augančiais ir aiškiai apskaičiuojamais rezultatais“, – pasakoja Laura Žiliūtė–Mikuckienė ir priduria, kad dėl savo lankstumo įmonė pritraukia profesionalų dėmesio iš viso pasaulio. Todėl ji laimi konkurenciją dėl geriausių darbuotojų.
Rekomenduojame: Nemokamas „Product Mindset & Growth Hacking“ kursas — tai atsakymas į klausimus apie tai, kaip pradėti savo verslą, kaip greitai ir sėkmingai jį vystyti ir pasiekti neįtikėtinų rezultatų.
* NAKROŠIENĖ, Audronė; BUTKEVIČIENĖ, Eglė. Nuotolinis darbas Lietuvoje: samprata, privalumai ir iššūkiai darbuotojams. Filosofija. Sociologija, 2016, 27.4: 364-372.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?