Kertant sieną visada yra aktualu grynųjų pinigų gabenimas. Čia kontrolė atsiranda tada, kai gabenama suma yra 10 000 EUR ir daugiau. Nesvarbu, kokia valiuta gabenama, jei ta suma viršija 10 000 EUR, privaloma ją deklaruoti.
Kaip nustatomas užsienio valiutai 10 000 EUR limitas?
Yra naudojamas oficialus Europos sąjungos banko tos dienos valiutos kursas. Į grynųjų pinigų sčvoką yra įtraukiamas auksas, aukso luitai, atitinkama jų vertė 10 000 EUR. taip pat įtraukiama ir kitos mokėjimo priemonės, kurios suteikia sąlygą pateikus ją, pareikalauti pinigų sumą (pvz.: kelioniniai čekiai).
Grynųjų pinigų deklaravimui veikia du kontrolės mechanizmai:
- kada atvykstama iš Europos Sąjungos;
- kada atvykstama iš trečiųjų šalių (deklaravimas visada privalomas).
Yra nustatyta grynųjų pinigų deklaracijos forma, kuri yra prieinama per bap portalą, kur yra keleivio deklaracija. Ši deklaracija gali būti pateikta tik dviem kalbomis: anglų k. arba lietuvių k. Jeigu deklaracioja nepildoma, tai reiškia, kad įvykdomas rimtas pažeidimas ir galimas pinigų konfiskavimas ir teisminis nagrinėjimas. Kodėl muitinė tai daro? LR muitinė įgyvendima ES teisės aktus, reglamentuojančius pinigų plovimo prevenciją ir terorizmo užkardymą. Kontrolės tikslas nėra pinigų konfiskavimas, o nustatyti pinigų lydėjimą tarp skirtingų šaltinių, kad po to būtų galima susieti įvairių tyrimų atvejais.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?