Iki šiol didžiosios įmonės rengdavo tvarumo ataskaitas savanoriškai — buvo visa galybė įvairiausių tarptautinių standartų ir tos ataskaitos buvo nepalyginamos.
Naująja direktyva yra lydima 12 standartų, iš kurių yra du bendrieji (horizontalieji) — jie yra taikomi visoms įmonėms. Pagal šiuos standartus turi būti pateikiama visa informacija apie įmonės valdymą, struktūrą, rizikas, galimybes, apie visus daromus poveikius, jų reikšmingumą. Ir šią informaciją teikia visos įmonės.
Tuomet yra dvi 10 teminių standartų, kurie apima aplinkosaugos, socialinę ir valdysenos sritį. Papildomai dar yra rengiami sektoriniai standartai ir mažoms ir vidutinėms įmonėms taikomi standartai.
Kas liečia GPAISą ir GPAIS'e esančią informaciją (t.y. apie pakuotes ir atliekas, ar kitus apmokestintus gaminius), ši informacija yra aktuali dviejuose su aplinkosauga susijusiuose standartuose:
- klimato kaita (kuomet įmonė turi apsiskaičiuoti savo CO2 pėtsaką);
- žiedinės ekonomikos standartas.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?