Darbo sutartys darbuotojo iniciatyva gali būti nutraukiamos 2 būdais:
-
arba esant svarbių priežasčių;
-
arba nesant svarbių priežasčių.
Plačiau kalbama apie situaciją, kai sutartis nutraukiama darbuotojo iniciatyva nesant svarbių priežasčių nutraukti darbo sutartį. Tokiu atveju taikomas Darbo kodekso (DK) 55 straipsnio 1 dalies reglamentavimas. DK nurodyta, kad darbuotojas privalo įspėti darbdavį prieš 20 k. d., bet jis neprivalo laikytis termino, jeigu jis nenori dirbti. Priverčiamo darbo nėra. Pavyzdžiui, kad ir šiandien darbuotojas gali parašyti prašymą, kad jį atleistų iš darbo nuo sekančios ar kurios kitos dienos. Tokiu atveju darbdavys gali pasielgti 2 būdais: arba reikalauti dirbti 20 k. d., arba nereikalauti ir tenkinti darbuotojo prašymą atleisti nuo prašyme nurodytos dienos. Jei pasirenkamas būdas netenkinti prašymo, tai parengiamas įsakymas ir darbuotojui yra pranešama, kad prašymas yra netenkinamas ir jis bus atleistas po 20 k. d.
Darbuotojas numatytas dienas turi teisę neiti į darbą, bet darbdavys tokiu atveju gali fiksuoti pravaikštas ir tada atleisti arba už šiurkštų darbo pareigų pažeidimą padarius pravaikštas, arba pagal prašymą tuo nustatytu terminu, kiek darbdavys reikalavo, bet ne daugiau negu 20 k. d. Tame periode darbdavys bet kurią dieną gali atleisti darbuotoją arba toliau žymėti pravaikštas. Gali ir nežymėti. Tai yra darbdavio pasirinkimas, kaip spręsti situaciją paprasčiau ir be konfliktų, nes kiekvienas nesutarimas gali vesti prie darbo ginčo.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?