Darbo ginčuose vyraujantys stereotipai, t.y. darbuotojo stereotipas ir darbdavio stereotipas.
Darbuotojo stereotipas – tereikia kreiptis į darbo ginčų komisiją ir darbo ginčų komisija patikrins darbdavį ir kas reikalinga, kas teisinga, ji išspręs pati. Pavyzdžiui, jei bus prašoma priteisti pinigų sumą, tai ji bus priteista. Jei bus prašoma darbuotojo atleidimą pripažinti neteisėtu, irgi bus atitinkamai patenkintas prašymas nededant papildomų pastangų.
Darbdavio stereotipas – darbo ginčų komisija visada ginčą išsprendžia darbuotojo naudai arba stengiasi išspręsti darbuotojo naudai.
Tačiau praktika rodo, kad šie stereotipai nėra tikslūs ir jie yra paneigtini.
Visos LR darbo ginčų komisijos nagrinėja ginčus nepriklausomai nuo to, ar kreipėsi darbuotojas ar darbdavys. Viskas priklauso nuo to, koks yra darbo ginčo bylos vedimas. Ar vedimas yra profesionalus ar mėgėjiškas. Papildomai apie darbuotojo stereotipą paminėtina, kad darbo ginčų komisija nėra auditorius, nėra valstybinės darbo inspekcijos teritorinis skyrius ir darbo ginčų komisija darbdavių netikrina. Ji nagrinėja konkretų ginčą iškeltą darbuotojo arba darbdavio.
Ginčas yra nagrinėjamas pagal Civilinio proceso taisykles su tam tikrais pakeitimais, kurie yra reikalingi darbo santykiuose (tai yra specifiniai civiliniai santykiai).
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?