Dirbti su pavojingomis cheminėmis medžiagomis gali tik turintys reikiamas žinias darbuotojai - išklausę DSS instruktažą, nustatyta tvarka apmokyti bei susipažinę su planuojamų naudoti cheminių medžiagų saugos duomenų lapai (SDL).
Dirbant su cheminėmis medžiagomis, darbuotojai privalo naudoti tinkamas apsaugos priemones, kurios aprašytos cheminės medžiagos SDL.
Privaloma sandėliuoti kiekvieną medžiaga pagal SDL nurodymus (draudžiama sandėliuoti oksiduojančias bei degias medžiagas kartu, šarmus ir rūgštis ir t.t.).
Būtina įvertinti darbuotojų patiriamą riziką ir prireikus atnaujinti atliktus rizikos darbe vertinimus.
Visi, dirbantys su cheminėmis medžiagomis, privalo naudoti asmenines apsaugos priemones:
- Pirštinės, atsparios cheminiam poveikiui, gaminamos iš šių medžiagų: butilas; neoprenas; nitrilas; polivinilchloridas (PVC); polivinilo alkoholis (PVA); natūrali guma (lateksas) ir kt.
- Akių ir veido apsauga: apsauginiai skydeliai saugo visą veidą nuo purslų; gerai priglundantys akiniai saugo akis nuo purslų; uždaro tipo akiniai saugo ne tik nuo purslų, bet ir nuo aerozolių bei dulkių.
- Dujų ir garų filtrai yra klasifikuoti pagal tipus ir klases: 1 – mažos talpos filtras; 2 – vidutinės talpos filtras; 3 – didelės talpos filtras.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?