2021-03-22 Europos Vadovų Taryba priėmė ES direktyvą 2021/514, iš dalies keičiančią Direktyvą 2011/16/ES dėl administracinio bendradarbiavimo mokesčių srityje (DAC). Valstybės narės iki 2022-12-31 turi perkelti DAC7 ataskaitų teikimo prievolę į savo vidaus teisę ir privalo šias nuostatas įgyvendinti nuo 2023-01-01.
DAC7 direktyvą, numato naujus reikalavimus dėl informacijos apie pardavimo ir paslaugų teikimo veiklą, vykdomą per skaitmenines platformas, teikimo mokesčių administratoriams visos ES mastu. Tarybos direktyva (ES) 2021/514 aktuali ES registruotoms ir veikiančioms skaitmeninėms platformoms, kurias naudodami pardavėjai gali susisiekti su vartotojais, tokiu būdu vykdyti komercinę veiklą ir gauti su ta veikla susijusį atlygį, pavyzdžiui, paslaugų ir apgyvendinimo, pavėžėjimo, maisto pristatymo, grožio paslaugų užsakymo, prekių pardavimo, transporto priemonių nuomos veiklas. Kitaip tariant, Tarybos direktyva (ES) 2021/514 yra aktuali platformoms, kurių veikla yra:
- bet kokio nekilnojamojo turto ir automobilių stovėjimo vietų nuoma;
- asmeninės paslaugos;
- prekių pardavimas;
- bet kokios rūšies transporto priemonių nuoma.
Be to, Tarybos direktyva (ES) 2021/514 aktuali ir ne ES skaitmeninėms platformoms, kurios sudaro sąlygas pardavėjams vykdyti veiklą ES.
Duomenis VMI turi teikti toks platformos operatorius, kuris atitinka bent vieną iš žemiau nurodytų kriterijų:
- yra Lietuvos apmokestinamasis vienetas;
- arba įsisteigęs pagal Lietuvos Respublikos įstatymus;
- arba nuolatinis valdymo organas yra Lietuvoje;
- arba turi nuolatinę buveinę Lietuvoje;
- arba yra trečiosios šalies (ne ES) platformos operatorius, kuris sudaro sąlygas praneštiniems pardavėjams vykdyti veiklą ES ir pasirenka duomenis teikti Lietuvos mokesčių administratoriui.
Pateiktą informaciją mokesčių administratorius turi naudoti apskaičiuodamas pajamų mokestį ir pridėtinės vertės mokestį (PVM). Pasak Rolando Puncevičiaus, VMI Kontrolės departamento vyresniojo patarėjo: „tokių platformų šiuo metu yra apie 40“.
Kokia informacija bus pateikiama?
Renkama informacija, kuri bus atskleista VMI apie pardavėjus, apims:
- informaciją, leidžiančią VMI nustatyti pardavėjo tapatybę. Tai apims tokią informaciją kaip: vardas ir pavardė/pavadinimas, gimimo data/įmonės kodas, pagrindinis adresas, mokesčių mokėtojo ir PVM mokėtojo kodas (jei toks yra suteiktas), kiekvieną valstybę, kurioje pardavėjas yra rezidentas;
- finansinės sąskaitos duomenis, jeigu platformos operatorius turės šią informaciją. Platformų operatoriams numatyta teikti turimą informaciją apie pardavėjo naudojamą finansinę sąskaitą ir/arba finansinę sąskaitą, į kurią mokamas arba įskaitomas atlygis už pardavėjo veiklą, jeigu šios sąskaitos turėtojo tapatybė skiriasi nuo pardavėjo;
- pardavėjo atlygį, sumokėtą arba įskaitytą per kiekvieną ataskaitinio laikotarpio ketvirtį ir jo įvykdytų sandorių skaičių, taip pat platformos operatoriaus išskaičiuojamus arba priskaičiuojamus mokesčius arba komisinius pardavėjui.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?