Pelno mokesčio įstatymas (toliau- PMĮ) nustato, kad buhalterinė apskaita privalo būti tvarkoma taip, kad ji teiktų pakankamą informaciją pelno mokesčiui (PM) apskaičiuoti. Vienetai apskaitą tvarko ir finansinių ataskaitų rinkinius sudaro vadovaudamiesi Finansinės apskaitos įstatymu (toliau – FAĮ), Verslo apskaitos standartais bei kitais teisės aktais.
Apskaičiuojant apmokestinamąjį pelną, taikomos tik tos FAĮ nuostatos, kurios neprieštarauja PMĮ nuostatoms. Amokestinamasis pelnas yra apskaičiuojamasis rodiklis, todėl atskiros „mokesčių (mokestinės) apskaitos“ nėra, nes PMĮ nereguliuoja apskaitos tvarkos, o tik nustato kokios sąnaudos (išlaidos), apskaičiuotos pagal apskaitos nuostas, yra leidžiamos apskaičiuojant pelno mokestį, o kokios yra neleidžiamos, t.y. kokių sąnaudų, apskaitytų pagal buhalterinės apskaitos nuostatas, skaičiuojant pelno mokestį, atimti negalima.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?