MooreStephens.lt vadovė, auditorė Danguolė Pranckėnienė ir B1.lt vadovas Filip Borcov apie apskaitos politiką.
- Reikia nurodyti tik išimtis
D. Pranckėnienė: „Bloga apskaitos politika tai yra, kai jos sudarytojas paima Verslo apskaitos standartus, perrašo tą tūkstantį lapų, ir pavadina apskaitos politika. Ji neturi jokios prasmės. Jeigu yra įstatymu reglamentuota, tai parašai įsakymą, kad laikytis verslo apskaitos standartų galiojančių einamųjų metų sausio 1 dieną. Ir viskas. Įmonė gali sau nusistatyti, tai: pajamų, sąnaudų rūšiavimo būdus į kokias sąskaitas; kuro ir nusidėvėjimo normas; ir kokia tvarka nurašyti beviltišką skolą, reikšmingumą. Apskaitos politika turėtų būti penki lapai, pusė lapo išimčių. Bet pagrindinis dalykas ko stokojama. Apskaitos skyrius, buhalteris neturi komunikacijos tvarkos su kitais skyriais. Juk buhalterija yra kaip ramunėlė, tas viduriukas geltonas, kuris apjungia visus lapelius. Kiekvienam iš buhalterijos reikia duomenų ir buhalterija turi tą teikti. Juk ne buhalterijai reikia inventorizacijos ir viso kito. Ir šiuo metu nematau nė vienos įmonės, kad būtų įgyvendinta ne apskaitos politika, o vidaus tvarka, kaip duomenis teikia buhalterijai ir buhalterija, kokiais terminais. Sakykime, kad nors vieną kartą per metus būtų susirinkimas apie įmonės turtą, kas sugedo, kas remontuotina“.
- „Nei vienoje įmonėje nemačiau tvarkos“
F. Borcov: „O ar nebūna taip, kad pradėjusi dirbti įmonė viską nukopijuoja, o vėliau su laiku, vis labiau ir labiau adaptuoja. Pritaiko apskaitos politiką, duomenų saugojimo politiką ir pan.?“.
D. Pranckėnienė: „Prieina per vėlai, kai jau kokiam teisme yra ir pradeda ašarėles braukti, kad ir to reikėjo, ir ano reikėjo. Jeigu jau nenorime ruošti atskiros apskaitos politikos, pakanka parašyti, kad apskaitos politikos ar registrų nespausdinsime, apskaitos politika laikyti, tai, kas yra B1 programoje. Įmonės juristas atsakingas, kad sutartis būtų su B1. Iš kitos pusės kaip pasirašyti tūkstančio lapų dokumentą, kiek laiko galioja sertifikuotas elektroninis parašas. Visur keblumai, negi skaidyti po vieną dokumentą“.
- Ar tikrai reikalinga laiko žyma ant elektroninio parašo?
F. Borcov: „Aš manau, kad galėtų išimti laiko žymą iš elektroninių parašų, nes čia toks perteklinis dalykas“.
D. Pranckėnienė: „Pasirašei vieną kartą, dokumentas kažkur nepraėjo, kažkas atsitiko su sistema, pasirašei antrą kartą. Ir taip begalo...“.
F. Borcov: „Kol bus data elektroninio parašo vadovai labai vengs“.
D. Pranckėnienė: „Taip, sakykime, išvažiavo direktorius trims dienoms į komandiruotę. Trims dienoms niekas naujo direktoriaus nepaskirs. Įsakymus reikia pasirašyti. Kai jis turi laiko ir pasirašo. Tai data apsunkina normalų gamybinį darbą, bet tie kurie tikrina, jie šito nesupranta.“.
- 1 dienos komandiruotės Klaipėda – Vilnius yra mitas
D. Pranckėnienė: „Čia kaip su vienos dienos komandiruotėmis į Klaipėdą. Pagal valstybininką, tai turėtų ateiti darbuotojas į darbą, tada išvažiuoti į komandiruotę. Klaipėdoje jau būti apie pietus, atlikti visus numatytus darbus ir dar spėti iki penkių grįžti į Vilnių. Tai apsisukti per vieną dieną sugeba tik verslo atstovas, pažeisdamas normatyvinius aktus“.
Ačiū už pokalbį!
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?