Nuo 2022-05-01 galiojančioje Pelno mokesčio įstatymo redakcijoje 57 str. 3 d. numatyta, kad pelno mokesčiui apskaičiuoti vienetas gali naudoti finansinėje apskaitoje naudojamus visuotinai pripažintus atsargų įkainojimo būdus, jeigu šis Įstatymas nenustato ko kita.
Panaikinta iki 2022-04-30 galiojusi PMĮ 57 str. 4 dalies nuostata, pagal kurią norint taikyti kitokį nei FIFO atsargų įvertinimo metodą, reikėjo gauti VMI leidimą. 2022-04-30 nustojo galioti ir 2003-09-09 įsakymas Nr. V-248 „Dėl Finansinėje apskaitoje naudojamo atsargų įkainojimo ir apskaitos metodo taikymo pelno mokesčiui apskaičiuoti taisyklių patvirtinimo“.
Pradedant 2022 metais, apskaičiuodama apmokestinamąjį pelną ir neturėdama VMI leidimo įmonė galės parduotų prekių savikainą (leidžiamus atskaitymus) nustatyti taikydama tą patį metodą kaip ir apskaitoje, pavyzdžiui, konkrečių kainų ar vidutinių kainų metodą.
Straipsnis laukia autoriaus
Straipsnis „“ dar kuriamas. Nespėjame rašyti :) Turite atitinkamos patirties? Parašykite šitą straipsnį, o mūsų redaktoriai jį patikrins ir patvirtins. Kodėl man naudinga rašyti? Kaip parašyti straipsnį?Redaguoti straipsnį
Susiję straipsniai
Resursai
10 aktyviausių autorių :
Vienijame geriausius apskaitos ir mokesčių specialistus ir kviečiame būti enciklopedijos autoriumi! Taip padidinsite savo ir savo įmonės ar įstaigos žinomumą verslo bendruomenėje!Kodėl man naudinga rašyti?